Враження від Прикарпаття

25 Липня 2014 Друкувати цю новину

Враження від Прикарпаття

На території Національного природного парку «Дністровський каньйон» відбувся навчальний семінар по темі «Організація рекреаційно–реабілітаційних програм для осіб з інвалідністю в природних умовах».

На семінар були запрошені представники громадських організацій та волонтери з усієї України. Учасники семінару ознайомились із основними вимогами організації та проведення рекреаційно-реабілітаційних програм для осіб з інвалідністю в природних умовах, сучасними методиками та особливостями і технікою сплаву.

Але найцікавіше й найяскравіше було проведення сплаву по річці Дністер у супроводі досвідчених інструкторів. Сплав відбувався в Дністровському каньоні, який відомий своїми мальовничими панорамними краєвидами з високих крутих берегів, чарівними ранковими туманами, сріблястими водоспадами, травертиновими скелями, що нависають над водою, печерами та гротами, в яких здавна шукали усамітнення відлюдники та ченці.

Іноді під час сплаву по Дністру здається, що навкруги за сотні кілометрів немає ні душі. Місце дійсно чарівне - тиша і спокій, неголосне дзюрчання спадаючої води і чудовий запах гірської хвої створює зворушливе почуття і спокійний настрій.

Водоспад "Дівочі сльози" має неповторну особливість в тому, що тут казково поєднується спадаюча вода з хащами ліаноподібних водоростей, створюючи при цьому ефект дівочих сліз. Вода у водоспаді виявилася дуже теплою, так що всі вирішили скупатися - просто непередавані відчуття стояти під вируючими водами.

На стоянці нас чекає автобус і ми їдемо до наметового містечка втомленні, але щасливі, де вже нас зачекались найгарніші кухарі, які приготували нам смачну вечерю. Вранці підіймаємось від приємного сніданкового аромату, робимо розминку і ранкове купання та сніданок. Холодно, але чи часто нам доводиться перебувати майже у пiдвiшаному станi мiж двома водами (рiчкою i дощем), усміхаємось теплим краплинам лiтньої зливи. Незабутньо!

Незабутня поїздка до перлини Тернопільської області - Джуринського водоспаду. Він є найбільшим водоспадом на Поділлі. Його висота близько 16 метрів, а гуркіт води лунає на кілька сотень метрів. Йдучи до Джурина розумієш, чому урочище назвали Червоним: без перебільшень і земля, і каміння тут червоного кольору.

Спускаємось по червоній доріжці не більш трьох хвилин і перед очима відкривається неземна краса, а прохолодні бризки водоспаду в спекотний літній день не зрівняються ні з чим.

Я просто закохалась в Західну Україну! Перш за все висловлюємо величезну подяку організаторам семінару Всеукраїнському громадському обєднанню «Національна асамблея осіб з інвалідністю України» та голові товариству «Зелений хрест» м. Львів Олександру Волошинському за чудову організацію і атмосферу пригод.

весь Кіровоград + Фото

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.