Впровадження новітніх європейських технологій у протезуванні в Україні

Впровадження новітніх європейських технологій у протезуванні в Україні
22 Грудня 2014
Друкувати цю новину

12 грудня відбувся захід від наших партнерів і, не побоюся цього слова, друзів – ТОВ «НМПО» і ГО «Волонтерська Сотня Доброволя» на тему «Впровадження новітніх європейських технологій у протезуванні в Україні».

MG_80611

Постраждалі в АТО бійці мають максимально відновити втрачені функції, але вітчизняна галузь протезування всі ці роки майже не розвивалась, як наслідок маємо вузький вибір комплектуючих, які не можуть на 100% задовольнити кінцевого користувача.

Завдяки роботі проєкту pidmoga.info, а також нашим партнерам, ще в жовтні чиновники переглянули граничні ціни на протези в більшу сторону, а також дозволили бійцям АТО отримувати протези з перевищенням даного ліміту втричі! Це добра передумова для розвитку технологій і забезпечення Героїв більш сучасними технічними засобами реабілітації.

На прес-конференції презентувались нові гідравлічні суглоби. Розповідав про них сам автор та проєктувальник, який їх винайшов – Джекоб Бундер. Серед переваг свого винаходу автор зазначає наступні:

  • можливість змінювати темп ходьби (звичайна пневматика або гідравліка не справляється із цим);
  • відсутність батареї і нижча вартість, на відміну від електронних вузлів;
  • підйом та спуск сходами, а також по схилам або газонам;
  • можливість переключатись на користування велосипедом;
  • користувач не падає при спотиканні, що забезпечує вищу ступінь безпеки.

Прямо на заході декільком ветеранам встановили дані колінні вузли, а також продемонстрували як ходять люди з різним стажем користування. Для протезистів провели майстер-клас по налаштуванню вузлів.

Після заходу я особисто спілкувався з бійцями, які запевнили мене, що дані вузли більш функціональні, а також зручніші. Декілька разів підкреслювали відчуття безпеки, адже користуючись звичайною гідравлікою, потрібно слідкувати за правильною опорою на п’яту, чого тут робити не потрібно. Протезисти, в свою чергу, підкреслювали зручність такого обміну досвідом, оскільки не потрібно їхати в тривалі і дорогі відрядження для ознайомлення із новими технологіями. Фахівці досить високо оцінили винахід Джекоба.

Після заходу вдалося особисто поспілкуватися з винахідником і його помічницею Дженніфер, яка розповіла багато цікавого про функціонування протезної галузі у Великобританії. Сподіваюся, що це буде гарним початком взаємодії держави, іноземних фахівців, протезистів і волонтерів. Адже, я переконаний, що мета у нас спільна – допомогти Захисникам.

Pidmoga.info + Фото

  Категорія: