Вперше в Україні незрячі «побачать» видатних українців на доторк

29 Жовтня 2015 Друкувати цю новину

У Львові митці готують проєкт «Торкаючись, бачу: великі українці». 1 листопада у Палаці мистецтв відкриють інсталяцію у стилі поп-арт, де незрячі зможуть «побачити» на доторк обличчя видатних українців.

Такий проєкт вигадали Ротаракт клуб «Львів» та обласний департамент культури.

Четверо молодих художників створили скульптури 12 видатних постатей.

«Ми зупинилися на такому символьному списку, де поряд з Шептицьким є сучасний герой Сергій Нігоян, де є Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко – незмінні герої з української культури. Сковорода, Івасюк, тобто люди з різних сфер,також Микола Амосов з медицини, Георгій Гонгадзе з журналістики», – розповів керівник проєкту Василь Одрехівський.

Символічно, що розфарбували ці скульптури у стилі поп-арт нечуючі діти. Така акція є частиною інклюзивної освіти.

«Я розмалювала синім кольором Лесю Українку. Мені дуже це подобається і намагаюся, щоб скульптура виглядала якнайкраще», – поділилася враженнями Іванка, вихованка школи для дітей з вадами слуху.

Кожну постать розфарбовують у невипадковий колір.

«Нігоян у нас – червоний, тому що це символ крові заради України, хоч він сам не був українцем. Решта кольорів мають бути насичені, яскраві, оскільки кожна постать – видатний українець», – додала Соломія Максим, член Ротеракт клубу «Львів».

Майстер-клас для нечуючих – це був початковий етап. А публіці покажуть ці твори 1 листопада.

Біля кожної скульптури буде текст шрифтом Брайля та аудіозапис про цю постать, який начитали відомі сучасні українці: Святослав Вакарчук, Олександр Пономарьов, Павло Табаков та інші.

Zaxid.Net + Відео

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.