Воркшоп з правових інновацій або чим корисне дизайн-мислення

by sancho | 6 Березня 2018 09:41

28 лютого – 1 березня в Києві відбувся воркшоп з правових інновацій у сфері безоплатної правової допомоги для фахівців правової сфери, партнерів системи безоплатної правової допомоги, клієнтів БПД.

Тренінг пройшов за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги.

Захід координували засновники «Legal Innovation Zone» - Кріс Бентлі, Херш Перліс, Нафіз Ахмед.  Колеги з Канади поділилися успішною практикою у сфері правових інновацій та практичними впровадженнями, їх результатами.

До заходу долучилися представники НАІУ Олег Полозюк і Віталій Пчолкін.

Метою workshop стало обговорення викликів, які постали перед системою безоплатної правової допомоги, візуалізація моделі клієнта, пошук нестандартних шляхів вирішення проблемних ситуацій, вироблення власного погляду на ситуацію.

В основі тренінгу був покладений метод дизайн-мислення, який дозволяє подивитися на речі під іншим кутом. Цей метод сприяє створенню послуг та продуктів, орієнтованих на людину. Головна перевага в тому, що можна отримати несподівані та інноваційні рішення для будь-якого типу завдань. Схема дизайн-мислення включає п’ять етапів: емпатія, визначення проблеми, генерація ідей, прототипи, тестування. Дизайн-мислення є універсальним, оскільки дозволяє подивитися на проблему «під мікроскопом», дозволяє  зануритися в значущі проблеми та сприяти їх вирішенню, продукт розробляється як для «сьогодні», так і для «завтра», адже споживач буде користуватися ним ще багато років після придбання, для вирішення певної проблеми можна залучити людей різних сфер діяльності.

Робота була командною та націлена на вироблення «прототипу» рішення за два дні. Напрацювавши доволі цінний матеріал у форматі дизайн-мислення, протестувавши, обмінявшись ідеями та напрацюваннями,  далі учасників чекав фінальний пітчинг. Команди презентували свої проекти – правові інновації, які в недалекому майбутньому мають бути впроваджені в практику системи БПД.

Нагадуємо, що в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

          0-800-213-103     (Цілодобово, у межах України – безкоштовно).

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців або за посиланням.

                                                                                                                                    За інформацією  sumy.legalaid.gov.ua

Source URL: https://naiu.org.ua/vorkshop-z-pravovyh-innovatsij-abo-chym-korysne-dyzajn-myslennya/