Володимир Шамрай: У наш час не повинно бути занедбаних випадків раку молочної залози

20 Жовтня 2017
Друкувати цю новину

Володимир Шамрай: У наш час не повинно бути занедбаних випадків раку молочної залози

На цьому під час прес–конференції, яка відбулася 19 жовтня у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, наголосив головний лікар Вінницького обласного клінічного онкодиспансеру  Володимир Шамрай.

Учасниками прес-конференції, яка відбулася  в рамках Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози також були  заступник головного лікаря з хірургічної роботи Олександр Гудзь, зав. кафедрою променевої діагностики, променевої терапії та онкології  ВНМУ ім. М.І. Пирогова., доктор медичних наук, професор Олександр Костюк  та лікар-ординатор хіміотерапевтичного відділення ВОКОД, хіміотерапевт вищої категорії Сергій Шевня.

За словами головного лікаря онкодиспансеру Володимира Шамрая серед всіх онкологічних захворювань жінок рак молочної залози посідає сумне перше місце та 16 відсотків всіх випадків раку. Сумна статистика щодо даної онкопатології  на Вінниччині.

«Щороку 20 жовтня в світі відзначається День боротьби з раком молочної залози. Рак молочної залози — один із найбільш агресивних видів раку. Щороку у світі діагностується більше одного мільйона випадків раку молочної залози, 16 тисяч випадків реєструється у українських жінок. В Україні щороку від раку молочної залози помирають вісім тисяч жінок. Всього в Україні сьогодні зареєстровано більше 170 тисяч пацієнтів із діагнозом «рак молочної залози». У Вінницькій області щороку реєструємо 550 випадків раку молочної залози. За статистичними даними, близько 40 відсотків жінок звертаються до лікаря занадто пізно. В Україні рак молочної залози першої та другої стадії діагностується в 75% випадків, на Вінниччині ситуація краща — хворобу на пізніх стадіях виявляють у п’яти відсотків пацієнток. В нашому регіоні рак молочної залози в першій-другій стадії діагностується у 95% жінок», – зауважив  Володимир Шамрай.

Головний лікар зазначив, що сучасна жінка має змінювати філософію у підходах до власного здоров’я, радить усім жінкам приділити особливу увагу проблемі раку молочної залози та проходити  обов’язкові обстеження у лікаря.

«Результати лікування даного захворювання напряму залежать від ранньої діагностики раку молочної залози. На сьогоднішній день в нашому арсеналі є всі можливості для своєчасної діагностики і тим більше лікування даної онкопатології. Тому  не повинно бути в наш час  занедбаних випадків  раку молочної залози» –  відмітив Володимир Шамрай. Також,  він через ЗМІ закликав кожну жінку  уважно відноситися до свого  здоров’я, щороку  проходити профілактичні огляди. «Жінки у віці “після 35” повинні раз на рік робити УЗД молочних залоз, а після 40 бажано проходити обстеження у лікаря-мамолога і робити мамографію. Жінки, що входять до групи ризику повинні більш пильно слідкувати за своїм здоров’ям і відвідувати лікаря з профілактичною метою частіше», – підкреслив лікар.

За словами  заступника головного лікаря Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру Олександра Гудзя для того, щоб діагностувати рак молочної залози  не потрібно складних апаратів чи дороговартісного обстеження. Інколи самообстеження або огляд в мамолога дозволяє поставити діагноз і розпочати лікування на ранніх стадіях.

«Рак молочної залози – це пухлина гормонозалежна, дисбаланс жіночих гормонів, часто призводять до появи як мастопатії, так і пухлин. Серед причин хвороби перенесені травми молочної залозі. Спадковість також є великим фактором ризику. Якщо у жінки в анамнезі були родичі, хворі на рак молочної залози, яєчників, шлунку, підшлункової залози — вона в групі ризику. Я би радив таким жінкам обов’язково пройти генетичне обстеження на мутацію генів BRCA 1/2, адже вірогідність виникнення онкологічних захворювань у носіїв генетичних мутацій становить 90 відсотків! Такі обстеження можливо пройти і в лабораторіях Вінниці. Один з найбільших ризиків виникнення недуги – це вік жінки – старше 35-40  років. Жінок, що перебувають в групі ризику – старше 35 років на Вінниччині налічується більше 500 тис.  Не зважаючи на страшну статистику,ми можемо подолати страшну недугу разом, необхідно лише  пам’ятати про необхідність медичних оглядів і сама обстеження», – каже Олександр Гудзь.

В рамках Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози в поліклініці обласного онкодиспансеру 20 жовтня 2017 року проводитиметься «День відкритих дверей», де жінки матимуть можливість пройти обстеження у лікарів-мамологів, які при необхідності направлятимуть жінок на УЗД молочних залоз та мамографічне обстеження (працюватимуть 3 стаціонарних мамографа та 1 пересувний мамограф «Квітка»).

Вінницька ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар