Вінницька обласна організація УТОС забезпечує людей з інвалідністю роботою

by Olga Zhurbenko | 21 Лютого 2018 11:22

Вінницька обласна організація УТОС забезпечує людей з інвалідністю роботою

Члени організації УТОС можуть не тільки працювати на виробництві, а також мають можливість займатися спортом, брати участь у творчому розвитку та відвідувати бібліотеку. Журналістка Vlasno.info[1] відвідала товариство та на власні очі побачила, чим живуть, як працюють та відпочивають люди з категорії незрячих або тих, хто має проблеми із зором.

Основна мета діяльності підприємства — це раціональне та якісне працевлаштування людей з інвалідністю по зору І, ІІ та ІІІ груп. На даний час на підприємстві працює близько 270 осіб, з яких 148 — незрячі, або з дефектами зору. Від часу заснування підприємства значно змінилася номенклатура продукції, що випускається: від сільськогосподарського інвентаря до виробництва високопродуктивних електронасосів, побутових кип’ятильників, сушарок для взуття і водопровідних реле тиску з використанням сучасних технологій проєктування та виготовлення виробів.

— Наша організація функціонує з 1933 року. Організована вона для того, щоб допомагати людям незрячим та з дефектами зору інтегруватися в суспільство. Найголовніше те, що організація допомагає людям з інвалідністю юридичними консультаціями та, якщо людина потребує, невеликою матеріальною допомогою. Хочу наголосити, що до нас може звернутися і ми запрошуємо кожного незрячого, ми допоможемо кожному. Разом нам буде краще жити ніж поодинці, — розповідає голова обласної ради УТОС Борис Перепеличний.

Борис Перепеличний

За словами працівників, у минулому році не було виділено коштів з державного бюджету, задля забезпечення незрячих людей потрібними приладами. А на зарплату людям перше фінансування 2017 року було наприкінці квітня.

—З фінансуванням у нас великі проблеми. На статутну діяльність виділяються дуже малі кошти. Раніше система УТОС сама себе забезпечувала, коли працювало багато підприємств, які давали прибуток і за ці кошти будували будинки і забезпечували потрібними приладами осіб з інвалідністю, — доповнює Борис Іванович.

На прилади реабілітації та інвентар, такий, як паличка з якою незрячий ходить, озвучені годинники, тонометри, ваги, термометри і спеціальні плеєри для озвучування літератури — в багатьох людей з інвалідністю коштів на такі прилади нема.

Окрім незрячих, на підприємстві працюють також люди зі здоровим зором, які активно допомагають і виконують роботу, неприйнятну для людей з інвалідністю, такі як конструктори, бухгалтери, майстри та ливарники. На підприємстві замкнений виробничий цикл, тобто виробництво закуповує тільки сировину з якої виготовляє готову продукцію.

—Молодь не часто приходить, дехто не знає, хтось соромиться чи вважає що це безглуздо. У нас є великий вибір чим можна займатись, наприклад, спорт. Найпростіші види спорту, якими займаються наші резиденти — це шашки та шахи, але також у нас є активні види спорту, такі як дзюдо, легка атлетика та голбол. У нас є в організації багаторазовий учасник змагань Валерій Гаврилюк, який брав участь у грі з голболу, також є призер паралімпіади з боротьби Микола Левицький, — повідомляє Борис Іванович.

Також у організації є вокально-інструментальний ансамбль, жіночий колектив “Барви Поділля”, змішаний “Інтермеццо”. Наймолодша учасниця творчого життя організації для незрячих — 15-річна Вікторія Сіднева. Є спеціалізована бібліотека з книгами шрифтом Брайля, диски та касети з аудіокнигами.

— У нас є відокремлений підрозділ-філія “Спортивної федерації незрячих України у Вінницькій області”, і є інший комунальний заклад “Вінницький регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” засновником якого є обласна рада, вона ж його і фінансує. Працівники “Інваспорту” повинні займатися спортом та його популяризацією серед людей з інвалідністю. Наша організація хотіла щоб призначили людину з числа осіб з інвалідністю, тренера дзюдо Миколу Левицького. Обласна рада ж призначила керівником людину, яка не має ніякого стосунку і ніколи не працювала з людьми з інвалідністю. Він не виконує своїх обов’язків, уже зірвано кілька спортивних змагань, хоч і обіцяв нам “золоті гори”. А на всі змагання і збори виділяють кошти, які не відомо куди витратили, — розповідає заступник директора з соціальних питань УТОС Костянтин Ільницький.

Костянтин Ільницький

— Начальник управління фізичної культури та спорту Сергій Чернявський призначив Дмитра Лукавого начальником “Інваспорту”. Незважаючи на те, що він ніколи не працював із людьми з інвалідністю. З самого початку нас запевняли, що він гарний менеджер, але ніяких дій, що це підтверджують немає. Ми мітингували з приводу того, що ми з такою кандидатурою ми не згідні. На початку березня у Рівному будуть відбуватись змагання з дзюдо, а в Луцьку – з шашок, але перед цим по календарному плану мають бути проведені збори перед обласними змаганнями, обласні змагання, збори перед всеукраїнськими змаганнями на які часу уже немає. Також влада на це все виділяє кошти, але їх ніде немає, — доповнює Костянтин Федорович.

Вінницька обласна організація УТОС забезпечує людей з інвалідністю роботою

Вінницька обласна організація УТОС забезпечує людей з інвалідністю роботою

Endnotes:
  1. Vlasno.info: http://vlasno.info/suspilstvo/8/gromadski-organizatsiji/item/22674-utos-u-vinnitsi-zabezpechue-robotuyu-p

Source URL: https://naiu.org.ua/vinnytska-oblasna-organizatsiya-utos-zabezpechuye-lyudej-z-invalidnistyu-robotoyu/