Вінницьких осіб з інвалідністю з ураженням інтелекту спитають про їхні потреби

30 Січня 2013
Друкувати цю новину

Вінницьких осіб з інвалідністю з ураженням інтелекту спитають про їхні потребиТакі громадяни мають право на соціальні послуги з підтриманого проживання, абілітації, представництва інтересів тощо. Проте чи всі, хто цього потребує, знають про свої права?

В Україні триває акція зі сприяння органам соціального захисту у визначенні потреб населення в соціальних послугах. Її організатором стала Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю та осіб з інтелектуальною недостатністю. Передумовою такої роботи є наказ Мінсоцполітики про необхідність визначити потреби жителів адміністративно-територіальних одиниць у соцпослугах для планування коштів на наступний рік.

Проте не всі потенційні користувачі таких послуг (люди з інтелектуальною недостатністю чи їхні опікуни) знають про цю ініціативу держави, не всі отримали запити з боку державних органів стосовно своїх потреб, як наслідок - мало хто подає заяви до місцевих органів соціального захисту. Отже, громадські організації взялись допомогти державним структурам запитати людей з особливими потребами про їхні потреби. Щоб через відсутність заяв від осіб з інвалідністю не склалось враження, що таких потреб не існує, а отже кошти державі планувати не треба…

Ціль акції - захистити права людей з інтелектуальною недостатністю та їхніх родин на забезпечення якісних і доступних соціальних послуг, гарантованих законом. До визначення соціальних потреб очікується залучити близько 34 тисяч сімей з 25 регіонів України. Їх діяльність на місцях будуть координувати громадські організації, що є члениами ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю та осіб з інтелектуальною недостатністю».

На Вінниччині написання масових заяв батьками і представниками осіб з інвалідністю з ураженням інтелекту до управлінь праці та соціального захисту, також подання запитів про врахування потреб та іншу підтримку надаватиме, зокрема, ГО «Паросток» (телефони у Вінниці: 067-78-31-061, 067-10-35-685, 50-48-94), додаткову інформацію від «Коаліції захисту прав осіб з інвалідністю та осіб з інтелектуальною недостатністю» можна отримати також за київським телефоном (044) 496-52-92.

ВІННИЦЯ.info

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар