Вінницькі лікарі першими в Україні розробили протокол з надання паліативної допомоги

30 Вересня 2015 Друкувати цю новину

29 вересня відбулось засідання «круглого столу», організоване Вінницькою обласною громадською організацією «Вінницька асоціація медиків».

У вступному слові голова Асоціації Руслана Харковенко відзначила: «Щороку на Вінниччині десятки тисяч невиліковно хворих потребують хоспісної та паліативної допомоги. Такі люди в жодному разі не повинні залишатись на самоті, без підтримки. Передусім, медики повинні потурбуватись про знеболення, відкоригувати неприємні відчуття такого хворого симптоматичним лікуванням».

Голова правління ГО «Злагода» Тетяна Нікелсен зазначила, що важливим моментом у розвитку допомоги невиліковно хворим, вінницькі лікарі вважають створення спеціалізованих хоспісів. Вінницькими фахівцями ретельно опрацьовано дану проблематику та розроблено Протокол з надання паліативної допомоги, що стане настільною книгою для медичних та соціальних працівників, котрі працюватимуть з такими пацієнтами. Варто зазначити, що даний документ розроблено вперше в Україні.

За словами лікаря-онколога обласної дитячої лікарні Валерія Лівандовського, на Вінниччині налічується сотні людей, в тому числі дітей, які потребують паліативної допомоги. «Відвідавши семінар у Австрії за відповідною тематикою, я переконався, що ми повинні впроваджувати такого роду допомогу за європейськими стандартами» - відзначив Валерій Лівандовський.

Головний спеціаліст з питань санаторно-курортного лікування управління лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Віктор Середа пояснив, що медичне реформування, яке триває у Вінницькій області, торкнулося сфери паліативної та хоспісної допомоги. Для надання такого роду допомоги достатньо можливостей первинного та вторинного рівня сучасної системи меддопомоги, але є потреба функціонування відділення паліативної допомоги при центральних районних і спеціалізованих лікарнях.

Вінницька ОДА + Фото

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.