Вінницька художниця-інвалід допомагає дітям

Вінницька художниця-інвалід допомагає дітям
2 Жовтня 2015
Друкувати цю новину

В універмазі у неділю, 27 вересня, пройшла благодійна виставка-ярмарок «Творимо добро». Ідея проведення цієї виставки належить 26-річній вінницькій художниці Анні Василишиній. Незважаючи на те, що Аня пересувається на візку і може рухати лише однією рукою, вона не лише сама малює, але й ось уже вісім років навчає малюванню дітей

– Зараз багато допомагають військовим, а про дітей чомусь забувають, – каже Анна Василишина. – Тому я й вирішила, що потрібно провести такий захід, нагадати, що діти – це наше майбутнє, і зокрема, привернути увагу до талановитих дітей з обмеженими можливостями.

На благодійний захід запросили дітей з обмеженими можливостями, а також дітей-переселенців та дітей з родин бійців АТО. Для них приготували концерну програму, в якій звучали вірші та пісні у виконанні вихованців студії «Творимо разом». Були також запальні танці від студій «New Stream» і «Jastine» та романтичний танцювальний номер від «Території театральної творчості». А хореограф студії «Jastine» Анастасія Глуханюк ще й влаштувала танцювальний майстер-клас для дітлахів.

Чи не найбільше зацікавлення у глядачів викликало пісочне шоу «Місяць по небу ходить» у виконанні учениць Першої професійної студії пісочної анімації з м. Хмельницького Дарини Бакалець і Катерини Кіреєвої. Після їхнього виступу біля скляного стола з піском з’юрмилося чимало бажаючих спробувати свої сили в цьому незвичному виді мистецтва. Дівчатка та їхня викладачка Наталія Фаринюк охоче показували і малюкам, і дорослим, як створювати малюнки з піску.

Викладач Першої професійної студії пісочної анімації з міста Хмельницького Наталія Фаринюк навчає бажаючих створювати малюнки з піску

Малюнки піском

– Наша студія існує півтора року, малюємо ми не лише піском, але й шоколадом, і золотим пилом, створюємо малюнки на воді, – розповідає Наталія Фаринюк. – Торік у нас займалося близько 60 дітей, цього року буде більше – ми вже маємо філії по місту, відкрили також філію у Мукачевому.

Дарина Бакалець і Катерина Кіреєва показували пісочне шоу

На виставці-ярмарку кожен міг придбати сувенір чи оберіг ручної роботи.

Майстри, що виставили свою продукцію на продаж, ділилися з охочими своїми професійними секретами.

Леся Віанурова провела майстер-клас з мокрого валяння. Під її керівництвом за якихось півгодини з безформного шматка червоної вовни у Каті Кіреєвої, яка вперше спробувала зайнятися валянням, вийшло гарненьке сувенірне сердечко.

Леся Віанурова показує Каті Кіреєвій, як зваляти з вовни сердечко

За сусіднім столом Тетяна Прохорова показувала, як зі звичайного шматка тканини і пари ґудзиків можна виготовити симпатичну іграшкову сову.

Тетяна Прохорова вчить дітей виготовляти текстильні іграшки

Олександра Столяр зі студії «Твори добро» тим часом займалася боді-артом – розмальовувала химерними візерунками щічки малюкам.

Олександра Столяр зі студії «Твори добро» розмальовує щічку маленькій Діані

Присутні з інтересом розглядали виставку малюнків – на ній було представлено роботи організаторки заходу Анни Василишиної та її учнів.

На завершення заходу дітей пригостили солодощами.

Солодкий стіл від Станіславенко

– Я з радістю відгукнулася на прохання Ані Василишиної організувати для малечі солодкий стіл, – каже голова правління ГО «Рада Вінниччини» Людмила Станіславенко. – Бачити посмішки дітлахів і спілкуватися з ними дуже приємно. А ще я рада, що нарешті вирішилося питання з приміщенням для художньої студії Ані, адже довгий час заняття проводилися в неї вдома. Зараз її студія переїжджає в універмаг, де для неї виділили приміщення за пільговою орендною платою.

Ірина Борзова та Людмила Станіславенко пригощають солодощами гостя ярмарку Сергія Козаченка

Заняття для дітей з обмеженими можливостями будуть безкоштовними.

– Мені допомагатимуть досвідчені художники, – каже Анна Василишина. – Діти вчитимуться не лише малювати, а й ліпити та виготовляти власноруч різні сувеніри.

Проте поки що приміщення майже порожнє, потрібні меблі: столи, зручні стільці, диван (адже діти з фізичними вадами потребують частого відпочинку). А для занять необхідно придбати мольберти, фарби, папір і ще багато чого. Коштів на це все немає, тому в студії будуть вдячні за будь-яку допомогу. Телефон художниці – (093)733-01-52.

У скриньках для пожертв до кінця заходу назбиралося 470 гривень. Усі ці гроші організатори мають передати дітям, батьки яких постраждали в АТО.

20 хвилин

  Категорія: