Вікторія Кулікова: Житловий фонд найбільше потребує забезпечення “доступності” для людей з інвалідністю

Вікторія Кулікова: Житловий фонд найбільше потребує забезпечення “доступності” для людей з інвалідністю
27 Лютого 2019
Друкувати цю новину

Вікторія КуліковаПро стан забезпечення “доступності” на території області на апаратній нараді поінформувала начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Кіровоградської ОДА Вікторія Кулікова.

За її словами, вперше за багато років запроваджено загальнодержавний аудит доступності. У кожному регіоні проведено і продовжується обстеження соціальних закладів.

Одним із важливих кроків у напрямку покращення ситуації, Вікторія Кулікова назвала прийняття нових будівельних норм “Інклюзивність будівель і споруд”, що набуває чинності з 1 квітня поточного року. Крім цього, Верховною Радою внесено зміни в профільний закон про регулювання містобудівної діяльності, яким виписано норми контролю і нагляду за доступністю в Україні. Як позитив, посадовець також відзначила впровадження проєкту з розбудови Інформаційно-ресурсних центрів, в якому бере участь і Кіровоградська область. Однак фінансування заходів з покращення “доступності” залишається бути кращим. В Кіровоградській області лише 7 територій передбачили у бюджетах 2019 року кошти на відповідні заходи.

Вікторія Кулікова зазначила, що в області розроблено план заходів “Безбар’єрна Кіровоградщина на 2016-2020 роки”, який містить 9 напрямків, що передбачають необхідність забезпечення доступності об’єктів інфраструктури.

Найбільш проблемним, за її словами, залишається доступність у житловому господарстві. Станом на січень 2019 року 119 будинків, в яких проживають особи з порушенням опорно-рухового апарату, облаштовані пандусами та з’їздами, що становить 26,4% до потреби. Перехрестя вулиць, які знаходяться біля території, де проживають громадяни з порушенням зору, обладнано дорожніми знаками “Пішоходний перехід” з інформаційними табличками “Сліпі пішоходи”. Спеціальними звуковими пристроями обладнано світлофорні об’єкти на 9 перехрестях у м.Кропивницькому та 2 перехрестях у м.Олександрії.

До потреб осіб на візках пристосовано 577 пішохідних переходів. На існуючих парковках облаштовано 158 спеціальних місць для паркування транспортних засобів, що використовуються для перевезення осіб з інвалідністю, з їх позначенням спеціальними знаками і розміткою, на початку 2018 року їх налічувалось 135.

“Маємо гарні показники в інженерно-транспортній інфраструктурі”, – відзначила посадовець.

На даний час в області працює 65 автобусів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю, з них: 9 – на міжміських автобусних маршрутах; 18 – на приміських автобусних маршрутах, 38 – на міських автобусних маршрутах.

У місті Кропивницькому на міських автобусних маршрутах використовується 20 автобусів великої місткості, 10 автобусів середньої місткості, 20 тролейбусів, пристосовані для людей з інвалідністю, а також 1 соціальний автобус для перевезення дітей та 2 соціальних таксі.

Автостанції ТОВ “К-Автотранс” облаштовано доступними квитковими касами, поручнями, пандусами, кнопками виклику, забезпечені візуальною інформацією та голосовими пристроями.

За словами начальника управління, всі приміщення 22-ох центрів зайнятості є доступними для осіб з інвалідністю. На даний час 27 управлінь, 12 будинків-інтернатів та 26 територіальних центрів соціального обслуговування розташовані у 120 будівлях, з яких всі повністю або частково доступні для громадян з інвалідністю.

У закладах охорони здоров’я з 796 об’єктів облаштовані пандусами 343 будівлі, 175 – мають і пандус і кнопку виклику, 109 – з кнопкою виклику.

Заклади, де останнім часом проведено реконструкцію мають елементи доступності, що відповідають нормам ДБН. Це всі лікарні і госпіталь для ветеранів.

В рамках Меморандуму про співпрацю щодо створення інклюзивно-ресурсних центрів в області між Благодійним фондом Петра Порошенка та обласною державною адміністрацією на початок нового навчального року створено 20 інклюзивно-ресурсних центрів. У Кропивницькому, відповідно до кількості дітей з інвалідністю, будуть функціонувати 3 ІРЦ.

Більшість закладів освіти області є доступними для осіб з інвалідністю. Пандусами оснащено 286 приміщень закладів загальної середньої освіти області, 31 приміщення закладів загальної середньої освіти мають вільний доступ, 301 приміщення обладнано кнопками виклику.

У 891 закладі культури області створено умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю.

Кіровоградська ОДА

  Категорія: