Війна не вбила – не здолає і хвороба!

Війна не вбила – не здолає і хвороба!
8 Липня 2024
Друкувати цю новину

Здається, що може зупинити українську жінку? Дивлячись на всіх жінок України, можна впевнено сказати, що нічого! Але іноді життя дає випробування, які здатні пережити тільки надсильні жінки.

На початку повномасштабного вторгнення у лютому та березні 2022 року їхня родина перебувала на перетині шляхів, якими рухалися танки та ракети загарбників, і довго не могла виїхати з небезпечного регіону під Києвом. Тоді їхня родина вистояла, але отримала невиліковну «травму війни». Це історія сильних жінок, які опинилися в дуже складних умовах життя навесні 2024 року.

Отож знайомтесь з нашою героїнею Оленою, яка мешкає з 82-річною мамою та 56-річним братом на Київщині.
У березні раптово трапився інсульт у досить молодого брата Олени. Симптоми були критичні – порушення мовлення, оніміння верхніх та нижніх кінцівок тощо. Страшний удар і шалені витрати. Усі 24 дні в лікарні з ним була сестра Олена, усіляко допомагаючи. Поступово його стан почав відновлюватися, але він потребував фахової реабілітації, яку поступово отримував протягом квітня та травня в лікарнях Києва. І в цей час Олена завжди була поруч.

Кажуть, що «горе не ходить саме». І ось на початку червня до лікарні потрапляє мама Олени з діагнозом інсульт. Черговий страшний удар. Нехватка коштів, сил, часу – хоч розірвись. Мама з інсультом в лікарні, брат після інсульту вдома, і кожен з них потребує постійної допомоги. «Здавалось, що сил не вистачить», – каже Олена, але завжди знайдуться люди, готові допомогти. В межах проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», кейс-менеджерка у Київській області спрацювала оперативно, надаючи інформаційну, психологічну та соціальну підтримку, а ще сім’я отримала ваучер для придбання продуктів харчування.

Наразі минає червень. Уся родина поступово відновлюється вдома і мріє, щоб ця чорна смуга їхнього життя перетворилася на світло!

 

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.