Відтепер діти з порушеннями зору зможуть побачити Україну за допомогою карти

Відтепер діти з порушеннями зору зможуть побачити Україну за допомогою карти
7 Жовтня 2015
Друкувати цю новину

рельєфно-графічна карта УкраїниПерша адміністративна рельєфно-графічна карта України допоможе дітям з порушеннями зору сформувати уявлення про Україну, її територію, адміністративний поділ, розташування відносно сусідніх країн, дізнатися, де знаходяться обласні центри, моря тощо.

“Така карта допоможе дитині відкрити для себе Україну по-новому. Але спочатку потрібно учневі навчитися користуватися цією картою на дотик. Адміністративна карта – одна з перших ініціатив, сподіваюсь, скоро з’явиться фізична карта України”, – коментує Анна Серпутько, викладачка кафедри тифлопедагогіки Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова.

Користуватися картою непросто. Тому, наприклад, у Польщі, в США, інших країнах користуватися рельєфно-графічними зображеннями дітей навчають ще з дитячого садка.рельєфно-графічна карта України1

Юлія Сачук, автор і керівник проєкту “Право на доступність: досвід США в українських реаліях” розповідає, що під час подорожі у США спостерігала, як діти з порушенням зору включені в навчальний процес, які для цього використовують засоби.

“В Україні, на жаль, не так. До недавнього часу в спеціалізованих школах для слабозорих і незрячих учні користувалися радянськими картами, де Україна ще була у складі СРСР”, – зауважує Сачук.

За словами Юлії Сачук, 300 надрукованих карт будуть безкоштовно розповсюджуватися в школах, де навчаються діти з порушенням зору, зокрема, у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Мукачево.

У процесі розробки дизайну та виготовлення карти були враховані вимоги універсального дизайну та дотримані міжнародні стандарти тифлографіки.

Карта розроблена та виготовлена фахівцями громадської організації людей з інвалідністю “Генерація успішної дії” та партнерами з Польщі – Studio Tyflografiki. Польські партнери готові безкоштовно передати технології, адже розробка і друк подібної продукції в Україні буде дешевшою, ніж замовляти її за кордоном.

“Я хотів би зауважити, щоб такі карти виготовлялися спільно з людьми, які мають порушення зору. Адже навіть одна крапка – технічний брак – може мати значення для сприйняття інформації”, – коментує експерт з тифлографіки Марек Якубовскі.

Джерело: “Центр інформації про права людини

  Категорія: