Віднині для переведення пенсійних cправ до нових місць проживання потрібні лише особисте звернення та заява

Віднині для переведення пенсійних cправ до нових місць проживання потрібні лише особисте звернення та заява
4 Вересня 2014
Друкувати цю новину

Для людей літнього віку стати тимчасовим переселенцем, коли твою хату захопили сепаратисти або російські війська, — то великий стрес. Як дістатися іншого місця, як там приймуть, як облаштуєшся, — то ще один стрес. А для більшості з них пенсійні виплати — це єдине джерело надходження коштів та засіб до виживання. І щоб не множити стреси літніх вимушених переселенців, Пенсійний фонд якомога більше спростив процедуру переведення пенсійних справ за новим тимчасовим місцем проживання.

— Тепер їм не потрібно надавати ніяких додаткових довідок чи інших папірців, — наголосила заступник голови правління Пенсійного фонду Валентина Никитенко. — Достатньо просто особисто звернутися до місцевих органів ПФ, назвати себе та написати заяву. В електронному реєстрі пенсійних справ необхідну знайдуть дуже швидко, а отже літнім людям не потрібно віднині оббивати пороги інших установ, збираючи різні папірці на підтвердження того, що вони мають право на пенсійну виплату.

Вона також зазначила, що деякі пенсіонери по переїзді на тимчасове місце проживання вирішують не звертатися по виплати, адже сподіваються, що скоро повернуться додому. На запитання журналіста «УК», чи насправді цим людям виплатять усі належні їм гроші при поверненні, якщо вони не отримуватимуть їх упродовж кількох місяців, Валентина Никитенко наголосила, що це дійсно так. Адже український пенсіонер має право на недоотриману пенсію за весь період неотримання, але не більше, ніж за три роки поспіль. Це прописано у нормах Закону «Про обов’язкове державне пенсійне страхування».

Лише завітайте особисто до місцевих органів і напишіть заяву — вашу пенсійну справу відшукають умить

За словами посадовця, у ПФ є необхідні кошти для виплати усіх поточних пенсій (вони розпочинаються з 4 числа кожного місяця), а також усіх належних людям надбавок, підвищень, перерахунків, пенсій за особливі заслуги тощо. Ці виплати фінансуються фондом з держбюджету, і необхідні гроші на це вже отримано.

Також ПФ призначає у звичайному порядку виплати новим пенсіонерам та перераховує їх розмір тим, хто відпрацював після виходу на заслужений відпочинок 2 і більше років. З січня по серпень 2014 року призначено понад 355 тисяч нових пенсій та проведено 390 перерахунків у зв’язку із додаванням стажу роботи, зростанням заробітної плати, встановленням надбавок, підвищень відповідно до того, на що з’являється право у конкретної людини.

А ось через те, що деякі населені пункти на Донеччині й Луганщині нині не підконтрольні українській владі, ситуація із виплатою пенсій там залишається непростою. Серпневі виплати профінансовано у сумі 1,6 мільярда гривень на Донеччині та 331,6 мільйона гривень на Луганщині, або, відповідно, на 49,4 і 20,1%. Валентина Никитенко запевнила, що в усіх населених пунктах, які перебувають під контролем українських військових, виплати проводять. Проте заборгованість страхових внесків до Пенсійного фонду з цих областей за час проведення АТО вже становить близько мільярда гривень.

Також станом на 1 вересня до органів Пенсійного фонду звернулися за переведенням пенсійної справи за тимчасовим місцем проживання понад 63,8 тисячі літніх людей, що виїхали із цих регіонів. Якщо конкретніше, то 37 967 — із Донецької області, 25 852 — із Луганської. Найбільше з них нині тимчасово мешкають на території Харківщини та Київщини.

Натомість уже понад 3 тисячі людей виявили бажання повернутися назад до звільнених від терористів районів та знову отримувати пенсію вдома. З них понад 2 тисячі — на Донеччину і понад 100 — на Луганщину.

Пенсії без затримок також виплачують людям, які переїхали на материкову Україну з АР Крим та Севастополя, а таких нині майже 3 тисячі. Для них переведення пенсійних справ за новим місцем проживання так само спрощено. Тобто потрібно лише звернутися, й органи ПФ швидко зроблять усе, аби люди чимшвидше почали отримувати належні їм виплати.

Валентина Никитенко також повідомила, що за виплатою пенсії зі втрати годувальника через загибель рідних під час проведення АТО на 1 серпня до органів ПФ з різних регіонів держави вже звернулися 48 родин. І ці виплати їм було призначено. Якщо загинув військовослужбовець, то розмір пенсії рідним прирівнюється до того, який виплачують членам сімей загиблих осіб з інвалідністю минулої війни. Він становить 70% від суми грошового забезпечення загиблого військового.

Урядовий кур’єр

  Категорія: