Відкриття Донбаського центру реабілітації осіб з інвалідністю – крок до оздоровлення всього суспільства

1 Березня 2016 Друкувати цю новину

24 лютого в Краматорську після капітального ремонту відкрився Донбаський міжрегіональний центр реабілітації людей з інвалідністю. Він став ще одним проєктом, реалізованим за підтримки уряду Японії в рамках Програми розвитку ООН «Відновлення соціальних послуг та зміцнення миру в Донецькій і Луганській областях». На відкритті були присутні в.о. заступника голови ДонОВЦА Ігор Стокоз, представник Міністерства соцполітики Роман Пилипенко, заступник голови Держслужби зайнятості Сергій Кравченко, представники ПРООН та місцевої влади.

Відкриття Донбаського центру реабілітації осіб з інвалідністю – крок до оздоровлення всього суспільства

Реконструкція приміщення розпочалася у 2015 році з ремонту ліфта, заміни сантехніки і установки бойлерів. Після цього приступили до капітального ремонту четвертого і п'ятого поверхів будівлі. Тепер на четвертому в житлових кімнатах розмістяться пацієнти, а на п'ятому планують відкрити сучасний медичний блок.

Крім ремонтних робіт, в рамках спільного проєкту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було закуплено спортивний інвентар і тренажери, що дозволило відкрити сучасний спортзал для потреб людей з особливими потребами.

«Завдяки старанням директора центру Світлани Фоміної та голови Донецької обласної організації осіб з інвалідністю Надії Поламарчук, було зроблено великий пласт роботи. Величезне спасибі за їхню працю. Адже ті, кого в нашому суспільстві прийнято називати «громадянами з обмеженими можливостями», насправді є людьми з колосальним потенціалом. Вони пройшли через випробування, які під силу далеко не кожному. Але вони не зламалися і готові віддавати свої сили, знання та енергію на благо нашого краю», - зазначив голова Донецької обласної організації ПП «Наш край» Сергій Третьяков.

DSC_2851

Заступник голови ДонОВЦА Ігор Стокоз підкреслив, що про суспільство судять по тому, як воно піклується про людей з обмеженими фізичними можливостями. «Цей центр свідчить про те, що ми на правильному шляху і рухаємося в правильному напрямку. Саме з таких кроків має починатися відновлення Донбасу, саме з цього має починатися відновлення нашої України», - заявив він.

Директор Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації осіб з інвалідністю Світлана Фоміна розповіла, що реконструкції будівлі довелося чекати 9 років. Проте зараз єдиний на Донбасі центр для осіб з інвалідністю-спинальників, в якому дають освіту, зможе прийняти ще більше пацієнтів. У тому числі вимушених переселенців, оскільки тепер створені умови для їх проживання.

«Цей центр випустив понад 400 учнів, близько 300 з них вже працюють. Тут утворилося понад 60 сімей, люди знайшли один одного», - підкреслила Надія Поламарчук.

За оцінкою представника Мінсоцполітики, Донбаський центр реабілітації - один з найкращих у країні. У Женеві на звіті України про дотримання прав осіб з інвалідністю цей центр буде наведено в приклад як показник поліпшення роботи, пообіцяв столичний чиновник.

Представник ПРООН Кунал Дхар запевнив, що організація задоволена результатом і має намір продовжувати свою співпрацю з центром реабілітації.

Громадська спілка "Донбас"

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.