Відбулось засідання Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту

Відбулось засідання Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту
13 Січня 2015
Друкувати цю новину

8632Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту рекомендує парламенту прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)

Законопроєктом (реєстр. № 1408) пропонується надати право здійснювати волонтерську діяльність без обмежень всім організаціям та установам, скасувати можливість позбавлення юридичної особи в судовому порядку права займатися волонтерською діяльністю, зняти вікові обмеження для волонтерів, відмовитися від існування центрального органу виконавчої влади у сфері волонтерської діяльності тощо.

Під час обговорення члени Комітету та представники волонтерських організацій підтримали пропозицію про прийняття законопроєкту за основу, оскільки, він спрощує провадження волонтерської діяльності. Водночас, було висловлено низку пропозицій щодо вдосконалення законопроєкту, а саме:

  • доповнити напрями волонтерської діяльності положенням “допомога учасникам бойових дій”,
  • зберегти обов’язковість страхування волонтерів та договорів про провадження волонтерської діяльності і надання волонтерської допомоги для окремих її напрямів,
  • визначити особливості волонтерської діяльності неповнолітніх та малолітніх волонтерів.

На думку членів Комітету, зазначені пропозиції можуть бути враховані при підготовці законопроєкту до розгляду в другому читанні.

Голова Комітету Артур Палатний наголосив на тому, що Комітет планує залучити представників волонтерських організацій до подальшого доопрацювання законопроєкту, щоб спільними зусиллями вийти на таку редакцію документа, яка забезпечить більш ефективне провадження волонтерської діяльності.

Верховна Рада України

  Категорія: