Відбулася робоча зустріч представників Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України та менеджером глобальної програми IFES з питань доступності до соціально-політичних процесів В. Аткінсон з головою ЦВК М.Охендовським

14 Березня 2016 Друкувати цю новину

Відбулася робоча зустріч представників Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України та менеджером глобальної програми IFES з питань доступності до соціально-політичних процесів В. Аткінсон з головою ЦВК М.ОхендовськимНаприкінці минулого тижня представники Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України взяли участь у робочій зустрічі з головою ЦВК Михайлом Охендовським та менеджером глобальної програми Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) з питань доступності до соціально-політичних процесів Вірджинією Аткінсон.

Під час зустрічі cторони обговорили широке коло проблем, пов’язаних з питаннями доступу виборців з особливими потребами до політичних і, зокрема, виборчих процесів. Так, пан Пітер Ербен зазначив, що Міжнародна фундація виборчих систем приділяє цьому питанню підвищену увагу, а діяльність представників IFES у вказаному напрямку стає дедалі масштабнішою у всьому світі.

Зокрема, протягом наступного тижня в Україні пройде Тиждень доступності виборчого процесу, під час якого, за словами директора IFES в Україні, всі зусилля представників фундації будуть сфокусовані саме на зазначених проблемах. Серед інших заходів вперше в нашій країні проводитиметься модуль тренінгу "Брідж" стосовно осіб з інвалідністю, в якому братимуть участь представники ЦВК та громадських організацій людей з обмеженими можливостями.

Завершиться Тиждень Всеукраїнською конференцією "Вибори та права людей з інвалідністю", яку організовують Міжнародна фундація виборчих систем та Національна асамблея осіб з інвалідністю України. За її підсумками робоча група має напрацювати своєрідну дорожню карту, яка не тільки допоможе покращенню доступності людей з обмеженими можливостями до участі у виборах, а й сприятиме виконанню нашою державою своїх міжнародних зобов’язань щодо дотримання прав таких осіб.

Своєю чергою, Михайло Охендовський, подякувавши представникам IFES та НАІУ за посилену увагу, яка приділяється участі у виборах людей з обмеженими можливостями, наголосив, що, на жаль, окреслені проблеми поки що перебувають поза фокусом уваги українського суспільства. І навіть ті нечисленні законодавчі норми, які мали хоча б частково їх вирішувати, не завжди виконуються на практиці.

Тому, на думку Голови Комісії, заплановані наступного тижня заходи мають насамперед привернути увагу громадськості до цієї проблеми, аби в майбутньому вона не залишилася й поза увагою наших законодавців. Зі свого боку, за словами Михайла Охендовського, Центральна виборча комісія готова налагодити постійну співпрацю з Національною асамблеєю осіб з інвалідністю України для вироблення та застосування на практиці ефективних підходів щодо забезпечення доступу до виборчих процесів людей з обмеженими можливостями.

На завершення зустрічі пані Вірджінія Аткінсон подякувала ЦВК за плідну співпрацю та висловила сподівання, що вже у недалекому майбутньому Україна стане регіональним лідером у вирішенні зазначених проблем.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.