Вебінар «Каністерапія – сучасний метод реабілітації дітей раннього віку з ООП»

Вебінар «Каністерапія – сучасний метод реабілітації дітей раннього віку з ООП»
20 Липня 2020
Друкувати цю новину

17 липня 2020 року  на платформі Zoom ГО «Запорізька обласна організація «Аутизм. Свідоме батьківство» та Центр каністерапії для дітей та дорослих  «Dr. Dog» провели онлайн вебінар на тему «Каністерапія – сучасний метод реабілітації дітей раннього віку з ООП» для батьків дітей з особливостями розвитку (з інвалідністю, з груп ризику), фахівців та лідерів громадської думки.

Захід відбувся в рамках проєкту «Громадянське суспільство, що працює у напрямку спільного створення Національної системи раннього втручання в дитинство; пілотування в чотирьох регіонах України (2019 – 2020)», що реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю та Фундація «Soft Tulip» (Нідерланди).

Треба відзначити, що тема каністерапії на теренах України є актуальною, наявність не агресивної собаки та людини з педагогічною освітою, ще не достатньо, аби працювати за цим методом.

Наші спікерки: засновниця та керівниця Центру каністерапії для дітей та дорослих «Dr. Dog», практична психологиня вищої категорії, каністерапевтка, тренерка з підготовки спеціалістів каністерапевтів, кінолог Олена Сердюк та  практична психологиня першої категорії, каністерапевтка Дар’я Король.

На початку зустрічі запрошені фахівці розповіли про метод анімалотерапії, і вже потім поступово підійшли до розповіді про каністерапію, її засновників та перших експертів у цьому напрямку.

Учасники вебінару дізнались про непростий шлях створення Центру каністерапії для дітей та дорослих у Запоріжжі, про підготовку та етапи навчання для кожного з члена команди.

Слід також зазначити, що підготовка фахівців – каністерапевтів включає підготовку як людей, так і безпосередньо собаки.  Собака – терапевт, кінолог та каністерапевт – спрацьована команда (триада), яка тільки так має працювати з клієнтом.  До речі, головні доповідачі нашого вебінару не лише розповідали до кого можна застосовувати метод каністерапії, вони демонстрували світлини зі своєї повсякденної діяльності, а це індивідуальні заняття з дітьми з ООП різного віку, групові заняття у школах, інтернатних установах,  санаторіях, Будинку малюка «Сонечко» з паліативними малятами та в інших закладах. Учасникам також продемонстрували відео своїх маленьких відвідувачів у динаміці.

Великий блок був присвячений відповідям на питання,  які учасники вебінару мали можливість поставити спікерам до початку зустрічі. Де яким питанням можна було присвятити окремий вебінар, як наприклад, висвітлення теми навчання батьків поводження своїх дітей правил поведінки з хатньою твариною чи з чужою собакою на вулиці. Окрема тема, яка заслуговує на увагу – страхи дітей та дорослих, пов’язані з собаками. Наші спікерки наголошують на тому, що метод каністерапії  не є чарівною пігулкою при реабілітації дітей та людей з різними фізичними та психо-емоціональними станами, але з коректно розробленою індивідуальною програмою та чіткою послідовністю її виконання та дотримання методики можна суттєво просунутись у бажаному напрямку з розвитку емоційного інтелекту, поліпшення психічного стану дитині/людини, і навіть, поліпшити навчання у школі.

Дякуємо учасникам вебінару за увагу, цікаві запитання та проявлений інтерес до новітнього методу реабілітації.

 

Наталія Острогляд

  Категорія: