Вчені об’єднали дві найефективніші методики для лікування раку

14 Лютого 2020 Друкувати цю новину

Вчені об'єднали дві найефективніші методики для лікування раку

Можливо, в майбутньому це відкриття врятує мільйони життів

Наукове видання Science Alert опублікувало матеріал про нове досягнення американських вчених – їм вдалося провести генетичне редагування імунної системи відразу трьох хворих на рак. Для цього використовували новітню технологію CRISPR, завдяки якій вдалося уникнути створення побічних ефектів.

Так, група вчених з Університету Пенсільванії спочатку позбулася Т-клітин в крові пацієнтів, після чого використовувала CRISPR для видалення з цих клітин генів, які впливають на здатність імунної системи боротися з раком. Далі вчені використали вірус для озброєння Т-клітин, щоб таким чином він успішно атакував білок, який знаходиться в ракових клітинах, після чого повернули клітини пацієнтам. Таким чином вчені об'єднали відразу два передові підходи, щоб зробити Т-клітини ще більш потужними.

«Можливо, на цей раз не було серйозних клінічних результатів, але для мене важливість цього дослідження є не клінічні результати, а той факт, що ми змогли реально виконати цю дуже складну процедуру», – розповів керівник дослідження Едвард Стадтмауер.

Урядовий кур’єр

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.