Валерій Сушкевич та Наталія Скрипка беруть участь в 11-й сесії конференції держав – сторін Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю

by sancho | 13 Червня 2018 11:07

В штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відкрилася 11-а сесія Конференції держав-учасниць Конвенції про права осіб з інвалідністю. Делегати з різних країн світу обговорять питання, пов'язані з фінансуванням соціальних національних програм. Одна з центральних тем - становище жінок і дівчаток з інвалідністю.

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич та виконавчий директор НАІУ Наталія Скрипка беруть участь в 11-й сесії конференції держав – сторін Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

На засіданні очікується обговорення нижчезазначених питань:

Прямі трансляції засідання за посиланням: http://webtv.un.org/live-now/watch/11th-session-of-the-conference-of-states-parties-to-the-convention-on-the-rights-of-persons-with-disabilities-cosp11-12-14-june-2018-1st-meeting/5689654736001#.Wx_LsrNPTZA.facebook (за Нью-Йоркським часом).

                    Робоча зустріч щодо співпраці у сфері захисту прав ОЗІ та реалізації положень Конвенції про права осіб з інвалідністю  з головою Комітету ООН з прав людей з інвалідністю міс Терезою Дегенер

Також передбачено проведення інтерактивного діалогу між державами-учасницями, структурами системи Організації Об'єднаних Націй та іншими заінтересованими сторонами з питань виконання Конвенції.

Вчора мала виступ від України Перший заступник Міністра соціальної політики України Ольга Крентовська. Перший заступник Міністра поінформувала учасників щодо дій Уряду, спрямованих на виконання Конвенції в частині реалізації прав осіб з інвалідністю.

Робоча зустріч з Вікторією Лі, Управління Верховного комісара з прав людини ООН

На сьогоднішній день на планеті живе понад мільярд осіб з інвалідністю - це 15 відсотків населення. У їх числі - 93 мільйони дітей. 80 відсотків ОЗІ проживають в країнах, що розвиваються. Багато з них стикаються зі стигмою, дискримінацією та ізоляцією.

«На робочому місці і в транспорті, в концертних залах і кіберпросторі, люди з інвалідністю щодня піддаються дискримінації, до них відносяться, виходячи з стереотипів, і не поважають їх елементарні права», - зазначив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, звертаючись до учасників Конференції.

«Становище жінок і дівчаток ще важче, - нагадав глава ООН. - кожну хвилину понад 30 жінка отримують серйозні травми або стають людини з інвалідністюми в результаті пологів. Жінкам і дівчаткам з інвалідністю доводиться долати безліч бар'єрів для того, щоб здобути освіту, медичну допомогу та знайти роботу ».

Тому-то на нинішній сесії держави-учасниці Конвенції вирішили приділити особливу увагу жінкам і дівчаткам з інвалідністю.

Кожну хвилину більше 30 жінка отримують серйозні травми або отримають інвалідність в результаті пологів.

Нерідко жінки з інвалідністю позбавлені права на сексуальне і репродуктивне здорискримінації по відношенню до них, забезпечення їх права на роботу, охорону здоров'я, освіту, повноцінну участь у житті суспільства, доступ до правосуддя, особисту недоторканність, свободу від експлуатації та зловживань, свободу пересування, індивідуальну мобільність і т.д. Конвенція вказує шляхи реалізації вже існуючих загальновизнаних прав людини.

За інформацією сайту Новини ООН

Source URL: https://naiu.org.ua/valerij-sushkevych-ta-nataliya-skrypka-berut-uchast-v-11-j-sesiyi-konferentsiyi-derzhav-storin-konventsiyi-oon-pro-prava-osib-z-invalidnistyu/