Валерій Сушкевич: «Приміщення об’єктів поштового зв’язку, в яких надаються послуги користувачам, повинні бути доступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до ДБН…»

by Olga Zhurbenko | 17 Квітня 2019 12:28

Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю звернувся до Міністра інфраструктури з проханням вжити заходів щодо забезпечення доступності поштового зв’язку для осіб з інвалідністю.

На численні звернення від людей з інвалідністю та громадських організацій, що опікуються правами людей з інвалідністю, щодо недоступності послуг поштового зв’язку, зокрема через архітектурну недоступність приміщень об’єктів поштового зв’язку, Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич звернувся до Міністра інфраструктури В. Омеляна та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації О. Животовського з метою вжити заходів щодо забезпечення доступності поштового зв’язку для осіб з інвалідністю.

«Самим критичним у цій ситуації є те, що в окремих будівлях, в яких розміщено об’єкти поштового зв’язку, встановлено елементи доступності (пандус, поручні тощо), які не тільки не відповідають державним будівельним нормам, стандартам і правилам, але й є небезпечними для життя і здоров’я людини, яка наважиться ними скористатися» – йдеться у листі.

Уповноважений вважає, що до Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270, мають бути внесені зміни, якими буде встановлюватися, що:

Крім того В. Сушкевич запропонував встановити графік, який передбачатиме поетапність створення доступності в приміщеннях об’єктів поштового зв’язку, розуміючи, що для забезпечення доступності приміщень об’єктів поштового зв’язку потрібні певні ресурси. Наприклад, як це визначив Національний банк України у Положенні про ліцензування банків, затвердженому постановою від 22 грудня 2018 року № 149.

У Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, що ратифікована в 2009 році,  передбачено, щоб надати особам з інвалідністю можливість вести незалежний спосіб життя й усебічно брати участь у всіх аспектах життя, держави-учасниці вживають належних заходів для забезпечення особам з інвалідністю доступу нарівні з іншими до фізичного оточення, до транспорту, до інформації та зв’язку, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій і систем, а також до інших об’єктів і послуг, відкритих або таких, що надаються населенню, як у міських, так і в сільських районах (стаття 9).

В Україні проживає майже 17 млн. (40 %) маломобільних груп населення, з них понад 2,6 млн. особи з інвалідністю.

В. Сушкевич наголошує, що однією з основних проблем для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення – це відсутність архітектурної доступності до об’єктів фізичного оточення.

Наразі, в Україні прийнято велику кількість нормативно-правових актів, що сприяють створенню безперешкодного середовища для людей з інвалідністю.

Відповідні положення містяться в Указі Президента України від 16 червня 1995 року № 451/95 «Про Положення про національний заклад (установу) України», постановах Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1187 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності», від 25 квітня 2018 року № 410 «Деякі питання щодо договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» та від 7 грудня 2016 року № 913 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів)». З 1 квітня 2019 року набирають чинності державні будівельні норми ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Робота над іншими актами продовжується.

Уповноважений підкреслює, що державна політика спрямована на забезпечення доступності всіх послуг, що запроваджуються і надаються державою. Пропонує надати доручення відповідним підрозділам Міністерства інфраструктури України розробити проєкт постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270 та, за необхідності, до інших нормативно-правових актів з метою забезпечення доступності поштового зв’язку для осіб з інвалідністю та погодити його з громадськими об’єднаннями, які опікуються правами осіб з інвалідністю та готовий особисто долучитися до опрацювання зазначеного проєкту акта Уряду.

Слідкуйте за нашими новинами. Про результати розгляду листа та вжиті заходи ми обов’язково розкажемо на нашому сайті.

Source URL: https://naiu.org.ua/valerij-sushkevych-prymishhennya-ob-yektiv-poshtovogo-zv-yazku-v-yakyh-nadayutsya-poslugy-korystuvacham-povynni-buty-dostupnymy-dlya-osib-z-invalidnistyu-ta-inshyh-malomobilnyh-grup-naselennya-vidpovi/