Валерій Сушкевич: «Приміщення об’єктів поштового зв’язку, в яких надаються послуги користувачам, повинні бути доступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до ДБН…»

17 Квітня 2019 Друкувати цю новину

Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю звернувся до Міністра інфраструктури з проханням вжити заходів щодо забезпечення доступності поштового зв’язку для осіб з інвалідністю.

На численні звернення від людей з інвалідністю та громадських організацій, що опікуються правами людей з інвалідністю, щодо недоступності послуг поштового зв’язку, зокрема через архітектурну недоступність приміщень об’єктів поштового зв’язку, Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич звернувся до Міністра інфраструктури В. Омеляна та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації О. Животовського з метою вжити заходів щодо забезпечення доступності поштового зв’язку для осіб з інвалідністю.

«Самим критичним у цій ситуації є те, що в окремих будівлях, в яких розміщено об’єкти поштового зв’язку, встановлено елементи доступності (пандус, поручні тощо), які не тільки не відповідають державним будівельним нормам, стандартам і правилам, але й є небезпечними для життя і здоров’я людини, яка наважиться ними скористатися» - йдеться у листі.

Уповноважений вважає, що до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270, мають бути внесені зміни, якими буде встановлюватися, що:

  • приміщення об’єктів поштового зв’язку, в яких надаються послуги користувачам, повинні бути доступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до державних будівельних норм, стандартів і правил, що документально підтверджується фахівцем із питань технічного обстеження будівель і споруд, який має кваліфікаційний сертифікат;
  • веб-сайти операторів поштового зв’язку повинні бути доступними для користувачів з порушеннями зору та слуху. Відповідні вимоги вже тривалий час діють щодо офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади та визначені у додатку до Порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 січня 2002 року № 3.

Крім того В. Сушкевич запропонував встановити графік, який передбачатиме поетапність створення доступності в приміщеннях об’єктів поштового зв’язку, розуміючи, що для забезпечення доступності приміщень об’єктів поштового зв’язку потрібні певні ресурси. Наприклад, як це визначив Національний банк України у Положенні про ліцензування банків, затвердженому постановою від 22 грудня 2018 року № 149.

У Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, що ратифікована в 2009 році,  передбачено, щоб надати особам з інвалідністю можливість вести незалежний спосіб життя й усебічно брати участь у всіх аспектах життя, держави-учасниці вживають належних заходів для забезпечення особам з інвалідністю доступу нарівні з іншими до фізичного оточення, до транспорту, до інформації та зв'язку, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій і систем, а також до інших об'єктів і послуг, відкритих або таких, що надаються населенню, як у міських, так і в сільських районах (стаття 9).

В Україні проживає майже 17 млн. (40 %) маломобільних груп населення, з них понад 2,6 млн. особи з інвалідністю.

В. Сушкевич наголошує, що однією з основних проблем для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення – це відсутність архітектурної доступності до об’єктів фізичного оточення.

Наразі, в Україні прийнято велику кількість нормативно-правових актів, що сприяють створенню безперешкодного середовища для людей з інвалідністю.

Відповідні положення містяться в Указі Президента України від 16 червня 1995 року № 451/95 «Про Положення про національний заклад (установу) України», постановах Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1187 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності», від 25 квітня 2018 року № 410 «Деякі питання щодо договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» та від 7 грудня 2016 року № 913 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів)». З 1 квітня 2019 року набирають чинності державні будівельні норми ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Робота над іншими актами продовжується.

Уповноважений підкреслює, що державна політика спрямована на забезпечення доступності всіх послуг, що запроваджуються і надаються державою. Пропонує надати доручення відповідним підрозділам Міністерства інфраструктури України розробити проект постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270 та, за необхідності, до інших нормативно-правових актів з метою забезпечення доступності поштового зв’язку для осіб з інвалідністю та погодити його з громадськими об’єднаннями, які опікуються правами осіб з інвалідністю та готовий особисто долучитися до опрацювання зазначеного проекту акта Уряду.

Слідкуйте за нашими новинами. Про результати розгляду листа та вжиті заходи ми обов’язково розкажемо на нашому сайті.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.