Валерій Сушкевич: Потрібно викорінити непрофесіоналізм та корупцію в адмініструванні соціального захисту постраждалих воїнів АТО

Валерій Сушкевич: Потрібно викорінити непрофесіоналізм та корупцію в адмініструванні соціального захисту постраждалих воїнів АТО
9 Червня 2016
Друкувати цю новину

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич провів нараду з питань забезпечення, охорони та захисту прав і законних інтересів бійців, які отримали поранення та мають інвалідність унаслідок участі в АТО. У нараді взяли участь лідери громадських організацій, діяльність яких спрямована на вирішення проблем постраждалих воїнів АТО.

Валерій Сушкевич: Потрібно викорінити непрофесіоналізм та корупцію в адмініструванні соціального захисту постраждалих воїнів АТО

Під час наради було розглянуто понад 20 конкретних проблемних питань воїнів АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва та інші види ушкоджень, захищаючи Українську державу. Зокрема, неналежне адміністрування фінансування бюджетних програм щодо осіб, які брали участь в АТО та забезпечували її проведення, а також освоєння цих коштів; складність (процедурна та за тривалістю) механізму підтвердження участі осіб в АТО під час вирішення питання щодо надання таким особам статусу учасника бойових дій, людини з інвалідністю війни та встановлення інвалідності, а також безпосередньо набуття зазначених статусів.

Учасники наради обговорили також проблеми, пов’язані із недоступністю реабілітаційних, медичних та інших послуг, що надаються державою, для осіб, залучених до складу добровольчих формувань, які не ввійшли до складу офіційних військових підрозділів.

Крім того, йшлося про невідповідність заходів з охорони здоров’я постраждалих воїнів АТО їхнім потребам та недолугість адміністрування відповідних питань, проблемну роботу медико-соціальних експертних комісій та недотримання законодавства в частині встановленої можливості проведення огляду за місцем проживання для воїнів АТО.

Представники громадянського суспільства висловили обурення щодо неприпустимості ситуації, коли громадянин виконав свій конституційний обов’язок із захисту незалежності та територіальної цілісності України, а повернувшись з АТО часто не отримує ані медичного забезпечення, ані працевлаштування, ані передбаченого законом статусу.

Лідери громадських організацій воїнів АТО також зауважили, що більшість проблем соціальної незахищеності і порушення їхніх прав пов’язані з непрофесійними і корумпованими чиновниками, що виконують обов’язки з адміністрування вирішення проблем воїнів АТО. При цьому вони конкретизували посадових осіб, які, на їхню думку, непрофесійно й безвідповідально виконують свої функції щодо вирішення питань постраждалих учасників АТО.

За підсумками наради Уповноважений Президента України узагальнив пріоритетні напрямки, пов’язані з найбільш критичними проблемами соціального захисту і забезпечення прав постраждалих воїнів АТО.

Керівники громадських організацій, які опікуються постраждалими воїнами АТО, визначилися щодо співпраці з інституцією Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю за вказаними напрямками.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

  Категорія: