Валерій Сушкевич: «Маючи звернення багатьох мам, лікарів, організаторів медицини з приводу 7-ї дитячої київської лікарні – багатопрофільної системної дитячої лікувальної установи, яких залишилось не так багато в результаті «реформ» – продовжую боротись за її збереження і професійну діяльність..»

Валерій Сушкевич: «Маючи звернення багатьох мам, лікарів, організаторів медицини з приводу 7-ї дитячої київської лікарні – багатопрофільної системної дитячої лікувальної установи, яких залишилось не так багато в результаті «реформ» – продовжую боротись за її збереження і професійну діяльність..»
8 Липня 2019
Друкувати цю новину

Так на своїй сторінці у фейсбуці прокоментував ситуацію з Дитячою клінічною лікарнею №7 Печерського району м. Києва  Уповноважений Президента України з прав осіб з інвалідністю Валерій Сушкевич. «Бачу, як тихенько «присипляють» громадськість, щоб миттєво і підступно зробити нищівний удар по знищенню цієї дитячої лікувальної установи. Сподіваюсь на увагу, здоровий глузд і соціально значиму позицію депутатського корпусу Київради. А громадськість закликаю тримати згуртованість у захисті Дитячої клінічної лікарні №7 Печерського району м. Києва!».

В своєму листі до Київського міського голови В.В. Кличка щодо недоцільності ії припинення шляхом приєднання до Київського міського центру дитячої нейрохірургії Валерій Сушкевич висловив наступне:

«До мене надійшла низка звернень від батьків дітей з інвалідністю, які на постійній основі проходять курси лікування у Дитячій клінічній лікарні № 7 Печерського району м. Києва (далі – ДКЛ № 7) щодо недоцільності її припинення шляхом приєднання до Київського міського центру дитячої нейрохірургії.

Такий сполох серед батьків хворих діточок викликав розміщений на офіційному порталі Київської міської ради проєкт рішення «Про припинення Дитячої клінічної лікарні № 7 Печерського районну м. Києва шляхом приєднання до Київського міського центру дитячої нейрохірургії», в якому було запропоновано ліквідувати ДКЛ № 7, як дитячу лікарню, а Київський міський центр дитячої нейрохірургії визнати правонаступником усіх прав, обов’язків та майна ДКЛ № 7.

ДКЛ № 7 є багатопрофільним медичним закладом (провадить свою діяльність з далекого 1944 року) і на сьогодні надає спеціалізовану ургентну, інтенсивну та планову медичну допомогу вторинного рівня. У лікарні працюють приймальне, педіатричне, інфекційне відділення, а також відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Слід відмітити, що у ДКЛ № 7 є єдине у місті Києві дитяче відділення щелепно-обличної хірургії, травмпункт та міський центр невідкладних станів у дітей з патологією щелепно-обличної ділянки.

Крім того, лікарня має велику діагностичну базу, а саме клінічну та бактеріологічну лабораторію, відділення променевої діагностики, рентгенологічне, реабілітації, стоматології та цілодобовий кабінет невідкладної допомоги дітям.

Окремої уваги заслуговує нефрологічне дитяче відділення, яке працює з 1972 року, і до якого потрапляють діти з найбільш тяжкими захворюваннями нирок не тільки зі столиці, а й з усієї країни, оскільки аналогів такого відділення немає в усій Україні. За роки незалежності відділення набуло статусу національного значення, в якому лікування проводиться за новітніми світовими технологіями. Лікарський склад на найвищому рівні. У відділенні працюють висококваліфіковані професіонали. відданні своїй справі на сто відсотків. У рік у відділенні проходять лікування близько 1300 дітей, для деяких дітей це відділення стає домівкою, оскільки поза його стінами вони просто не виживуть!!!

Для багатьох дітей лікування у відділенні нефрології ДКЛ № 7 є останнім шансом на життя!!!

З урахуванням вищевикладеного, особливо жахливо бачити серед аргументів, які наводить Департамент охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, під час обґрунтування необхідності реорганізації ДКЛ № 7,  слова, що лікарня фінансується за рахунок коштів міського бюджету, внаслідок чого лікуватися у ній мають право лише діти з міста Києва.

Поясніть мені будь-ласка, з якого часу державні службовці почали визначати можливість надання медичної допомоги, опираючись на фінансову складову!?!?!?!?!? Я розумію, що фінансова складова відіграє важливу роль у функціонуванні будь-якої установи, особливо такої потужної, однак я вважаю неприпустимим подібний підхід, зокрема і в цій ситуації, а саме розподіл хворих дітей на своїх і чужих!!!

А тому залишається незрозумілою, нелогічною і нераціональною ідея щодо припинення діяльності великої системної лікувальної установи ДКЛ № 7 шляхом приєднання її до Київського міського центру дитячої нейрохірургії, який орендує приміщення в ДКЛ № 7 і 20 ліжок та має біля 40 осіб штату, діяльність якого, в свою чергу, повністю забезпечується на обладнанні ДКЛ № 7.

Радію, що постійна Комісія міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту на своєму засіданні 29.05.2019 відхилила рішення «Про припинення Дитячої клінічної лікарні № 7 Печорського районну м. Києва шляхом приєднання до Київського міського центру дитячої нейрохірургії».

У той же час, зі слів батьків та працівників ДКЛ № 7 Департамент охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації не полишив цей намір, а лише відклав його поки весь ажіотаж навколо цієї ситуації не стихне.

Валерій Сушкевич звернувся до Київського міського голови з проханням взяти це питання під особистий контроль та не допустити припинення діяльності ДКЛ № 7, оскільки наслідки втрати такої потужної і значимої на національному рівні лікарні та висококваліфікованої команди будуть вкрай проблемними та тяжкими за великим рахунком для багатьох хворих дітей в Україні.

Життя людини, а особливо дитини – це найвища цінність, а тому закликаю Вас зупинити ліквідацію ДКЛ № 7 і усвідомити невідворотність негативних наслідків зазначеного.

 

  Категорія: