В Україні знімають документальний фільм про дітей з особливими освітніми потребами

В Україні знімають документальний фільм про дітей з особливими освітніми потребами
25 Лютого 2021
Друкувати цю новину

 У львівському навчально-реабілітаційному центрі «Джерело»  відбуваються зйомки документального фільму «Зірки на Землі». Він розповідає про унікальний проєкт з розробки нової кіномистецької методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Виробництвом фільму та реалізацією усього проєкту займається компанія «ДобранічФільм» за підтримки Українського культурного фонду.

Упродовж кількох тижнів група тьюторів щодня проводитиме заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо. За перебігом проєкту слідкуватиме кваліфікована психологиня, яка займатиметься з дітьми за методикою Монтессорі, оцінюватиме стан дітей, покращення їхніх освітніх і комунікаційних навичок. Питання інклюзії є одним з найменш розповсюджених в Україні для дослідження. А фільми, де героями є інваліди та люди з особливими потребами можна порахувати по пальцях («Глухота» та «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, «АУ» Ольги Кальчугіної, «Пульс» Сергія Чеботаренка тощо). Тож поява фільму є важливою для розвитку інклюзії та видимості людей з інвалідністю в українському суспільстві.

Режисеркою фільму та співавторкою проєкту «Зірки на Землі» є Сніжана Гусаревич. Сніжана працює із соціально-важливою темою не вперше. Торік режисерка випустила документальний повнометражний фільм NotAlone, який розповідає про Спільноту взаємодопомоги «Емаус-Оселя», що опікується безпритульними. Фільм отримав спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі Kharkiv MeetDocs.

Продюсеркою та співаторкою проєкту є засновниця компанії «ДобранічФільм», режисерка та продюсерка Світлана Рудюк. Зовсім нещодавно вона випустила документальну картину «Ваш Василь» про видатного українського поета та дисидента Василя Стуса. Операторкою кінострічки є Таня Дудінік, з якою Сніжана Гусаревич уже працювала над ігровим фільмом «Сіль для моря», що порушує тему булінгу у школі.

Кожен з героїв фільму-викладачів вже мав досвід роботи з дітьми-людини з інвалідністюми та дітьми з особливими освітніми потребами.

Музикант Сергій Сидоренко постійно співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як «Океан Ельзи», Монатік, «Альона Альона», Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.

Викладач з анімації Родіон Шуб має власну студію Ridni, яка протягом 4 років свого існування брала участь у багатьох соціальних проєктах, зокрема працював із дітьми з особливими потребами.
Письменниця та художниця Христина Венгринюк — засновниця студії мистецтв для дітей «МонмАРТр», де також навчаються дітки з особливими потребами. Вона викладатиме сценарне мистецтво, творитиме разом із дітками сценарій мультфільму та братиме участь у вправах з живопису.

Майстриня Олеся Возницька з чоловіком Андрієм мають власну творчу студію Natura Interior в Ужгороді. Два роки тому подружжя заснувало майстерню для дітей у закарпатському селищі, де навчає малечу основам прикладного мистецтва під час серії воркшопів.

Викладачка акторської майстерності Уляна Данилюк є художньою керівницею дитячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba. У ньому займається зо два десятки дітей з особливими потребами, які грають у трьох власних виставах.

Прем’єра картини відбудеться у квітні у Львові та Києві. Фільм буде розповсюджено серед реабілітаційних центрів по всій країні, він буде поданий на фестивалі а пізніше – викладений на офіційному сайті компанії «ДобранічФільм».

Довідка:

Компанія «ДобранічФільм» займається як виробництвом фільмів, так і створенням соціальних проєктів. У 2019 році вийшов повнометражний документальний фільм «Родинна справа». Презентації кінострічки відбулись у Києві («Будинок кіно», Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС «ЯРМІЗ»), Сумах (Сумська муніципальна галерея) та Одесі (PMA Odessa Hub).

Тривають перемовини про можливість проведення показів для української діаспори в Європі, Америці та Канаді. Телевізійна прем’єра стрічки відбулася 8–9 травня 2020 року на каналі «UΛ:Культура». Ще одним проєктом компанії є короткометражний ігровий фільм-дебют «ОЙ!» — один з переможців 11-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Виробництво завершено у 2020 році. Стрічка ввійшла до офіційної конкурсної програми національних короткометражних фільмів Одеського міжнародного фестивалю, а також франко-українського фестивалю МІСТ Kinofest та :Кінокульт і продовжує брати участь у кінофестивалях.

Повнометражний документальний фільм «Notalone» — один з переможців 12-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно отримав спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі KharkivMeetDocs у 2020-му році та далі продовжує фестивальне життя.

«Джерело» — навчально-реабілітаційний центр, який допомагає дітям і молоді з особливими потребами в Україні вже 25 років. Міждисциплінарна команда фахівців проводить реабілітаційні програми та доглядає за дітьми від 3 до 18 років, а також за людьми від 18 до 45 років. Працівники Центру використовують сучасні науково обґрунтовані методики, надають необхідну підтримку та допомогу в інтеграції осіб з інвалідністю в суспільство у винятковій атмосфері розуміння та любові. За час роботи у «Джерелі» послуги були надані близько 7000 дітям та молоді з особливими потребами. Центр став моделлю для розвитку подібних установ і в інших містах України.

Джерело

  Категорія: