В Україні з’явиться реальна можливість знизити рівень інвалідності

В Україні з’явиться реальна можливість знизити рівень інвалідності
15 Грудня 2016
Друкувати цю новину

В Україні з'явиться реальна можливість знизити рівень інвалідності

В рамках фінансованого Європейським Союзом проєкту: «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні», а також проєкту «Підтримка батьків дітей з інвалідністю задля їх ефективного партнерства в розробці раннього втручання у Східній Україні», що фінансується урядом Німеччини та підтримується ЮНІСЕФ», які впроваджуються програмою «Батьки за раннє втручання в Україні», створеною за організаційної підтримки Міжнародної громадської організації HealthProm (Лондон), Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) та Благодійного фонду «Інститут раннього втручання» (Харків):

В Україні з'явиться реальна можливість знизити рівень інвалідності

14 – 16 грудня 2016 р в м Харків проходить стратегічне засідання Національної платформи «Батьки за раннє втручання в Україні». Платформа створюється, як основа для участі недержавних організацій, створених і керованих батьками дітей з інвалідністю, а також активних батьків дітей з порушеннями розвитку в їх участі в процесі формування державної політики раннього втручання  в Україні.

Визначення Європейської Асоціації Раннього Втручання (Eurlyaid):

«Раннє втручання являє собою заходи, орієнтовані на розвиток дитини раннього віку, а також на супровід батьків цієї дитини, які здійснюються безпосередньо і негайно після визначення стану та рівня розвитку дитини. Раннє втручання спрямоване як на дитину, так і на батьків, родину та її соціальне оточення».

«Раннє втручання –це те, що допоможе вам і вашій родині зрозуміти, чого ви хочете від життя, з якими проблемами зіткнетеся, яку підтримку зможете отримувати і як рухатися далі. Ми повинні залишатися мирною армією батьків, що працюють спільно. Одна мама сказала мені: «Про раннє втручання необхідно говорити, як про хор. Хтось буде співати красиво, хтось вище або нижче, хтось зовсім фальшивити, але зупиняти пісню не можна». – впевнена Філіппа Рассел, міжнародний експерт Програми «Батьки за раннє втручання в Україні», основоположник і протягом більше 50 років беззмінний лідер батьківського руху в Великобританії, мама сина з інвалідністю, удостоєна Британським урядом почесного звання DameoftheBritishEmpire (аналог посвячення в лицарі чоловіків).

«Послуга раннього втручання не замінює медичну або психологічну допомогу. Вона повинна бути тісно пов’язана з реабілітацією та іншими послугами, – пояснює Президент Благодійного фонду «Інститут раннього втручання», доктор психологічних наук Анна Кукуруза, – Але вона може забезпечити підтримку сім’ї тоді, коли це найважливіше і дуже потрібно – у важкий період прийняття дитини. Допомогу отримує не тільки дитина, а й родина. Розуміючи, що народження дитини з особливими потребами змінює життя всієї родини, раннє втручання дає можливість фахівцям бути поруч з батьками, допомагаючи розвивати дитину, надавати їм необхідну інформацію і психологічну підтримку».

«Я «за» впровадження системи раннього втручання в Україні, так як на особистому досвіді знаю, що саме надання своєчасної допомоги дитині і всій її родині дозволяють уникнути складнощів в її розвиткові в майбутньому, – прокоментувала мама 2-х дітей, один з яких нечуючий хлопчик з аутизмом, координатор Програми «Батьки за раннє втручання в Україні» Олена Скрипко, –  Це означає, що чим раніше надається допомога, тим краще життєві шанси дитини і більша ймовірність того, що у неї ніколи не з’явиться клеймо «дитина з інвалідністю», ні в житті, ні в посвідченні».

«Сім’я – це головний ресурс наших дітей, – вважає мама особливої дитини координатор напрямку Підтримки батьківської адвокації Програми «Батьки за раннє втручання в Україні» Вікторія Пирогова, – Найкращий спосіб допомогти дитині раннього віку полягає в тому, щоб допомагати її батькам підтримувати таку дитину. Як в Харкові, так і в усьому світі, команди раннього втручання віддають належне батькам і ставляться до них з повагою. Вони розуміють, з якими труднощами стикаються батьки, і працюють разом з ними в атмосфері партнерства».

Довідкова інформація: Програма впроваджуватиметься в 10 пілотних регіонах України: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській та Харківській областях, а також у місті Києві. Вона спрямована на підтримку недержавних організацій, якими керують батьки дітей з інвалідністю, а також активних батьків дітей зпорушеннями розвитку. Тому що саме батьки мають відігравати ключову роль в проведенні необхідних реформ, які дозволять дітям з інвалідністю та особливими потребами мати «кращий старт» в житті.

  Категорія: