В Україні порушуються права осіб з інвалідністю на рівний доступ до суду, – експерти

8 Лютого 2013 Друкувати цю новину

Українські суди абсолютно не пристосовані до потреб неповносправних людей.

Про це 6 лютого на прес-конференції повідомив директор РГБФ «Право і демократія», керівник проекту «Поліпшення рівня доступності до правосуддя осіб з особливими фізичними потребами» Віталій Разік.

«Доступність людей з особливими потребами до суду – абсолютно невирішена в українських реаліях. Найбільш болюче питання доступу до судових органів людей, які пересуваються на інвалідних візках, мають вади зору чи сліпі, мають вади слуху чи глухі. Ці люди інколи зовсім не можуть захистити свої права в судових органах», – повідомив Разік.

За його словами, порушення права на рівний доступ до судочинства може бути предметом позову до Європейського суду з прав людини.

«Ми збираємо інформацію, шукаємо зразкову справу, щоб пройти всі інстанції в Україні і якщо питання не вирішиться – звернутися в Європейський суд», – зазначив юрист.

Як розповів адвокат у справах Європейського суду з прав людини Руслан Таратула, у грудні минулого року в Дніпропетровську інвалід, який пересувався на колясці, виграв суд, внаслідок чого було позбавлено ліцензії аптеку, під’їзд до якої не був обладнаний пандусом.

Окрім того, за словами юристів, підставою звернення до суду може бути невідповідність пандуса вимогам ДБН.

Як розповіли учасники прес-конференції, перші зрушення у плані пристосування роботи приміщень судів для потреб неповносправних у Львові вже є. Зокрема, у Личаківському районному суді всі таблички продубльовані шрифтом Брайля, а сходи марковані яскраво жовтою фарбою для людей з вадами зору. Відповідна робота проводиться й у Львівському окружному адмінсуді.

За словами голови Львівської облорганізації УТОГ Володимира Балдиги, на сьогодні є брак сурдоперекладачів, які б працювали в інтересах людини з вадами зору чи слуху в судах та в інших державних установах.

ZIK

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.