В Одесі створюють тренувальні майданчики для людей з інвалідністю

12 Грудня 2016 Друкувати цю новину

В одеській міській лікарні №8 облаштовані унікальні майданчики для реабілітації та адаптації людей з інвалідністю.

В одеській міській лікарні №8 у рамках реалізації муніципальної програми «Рівність» за рахунок коштів міського бюджету облаштовані і готові до введення в експлуатацію тренувальні майданчики «Міське середовище» і майданчик спортивної реабілітації осіб з інвалідністю. Цей проект є унікальним для Одеської області.

Тренувальні та реабілітаційні майданчики, розроблені за участю Міжнародної федерації осіб з інвалідністю, дозволяють поліпшити стан здоров'я і забезпечити адаптацію до міського життя осіб з інвалідністю. Такі заняття сприяють подальшій соціалізації людей з інвалідністю і полегшують їхнє користування об'єктами міської інфраструктури.

На одному з тренувальних майданчиків «Міське середовище» пацієнти з інвалідністю будуть відпрацьовувати підйоми і спуски пандусом і сходами, а також пересування різними видами поверхонь.

На другому майданчику, призначеному для слабозорих пацієнтів, встановлена тренувальна зупинка громадського транспорту і покладена спеціальна тактильна плитка, якою облаштовують пішохідні переходи в Одесі. Майданчик обладнаний вбудованим динаміком, що видає звуковий сигнал пішохідного переходу. Також тут висаджено дерево, встановлені лавка і ліхтар, змонтовано макет кришки люка й облаштовані різні типи поверхонь — земля, пісок, гравій. Це дозволить пацієнтам, які втратили зір, відпрацьовувати навички самостійного пересування в місті.

На спортивному майданчику встановлено тренажер для навчання вертикального стояння хворих з мозжечковими і вестибулярними порушеннями, при ДЦП, післяінсультних станах, травмах спинного мозку. Також тут є тренажери для реабілітації після травм, які дозволяють поліпшити кровообіг і м'язовий тонус, тренажери для поліпшення роботи серцево-судинної системи, зміцнення м'язів ніг, кульшових, колінних, плечових суглобів, поліпшення координації рухів.

«Завдяки системній роботі міської влади Одеси в лікарні створена потужна лікувальна і реабілітаційна база для осіб з обмеженою рухливістю. Минулого року за рахунок міських коштів відремонтовано та оснащено сучасним обладнанням корпус відновного лікування осіб з інвалідністю. У лікарні відновлено харчування і створюються комфортні умови для перебування маломобільних пацієнтів», — зазначила головний лікар міської лікарні №8 Марія Бобкова.

Офіційний сайт міста Одеса

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.