В Одесі пацієнтів з орфанними захворюваннями безкоштовно забезпечують медикаментами і лікувальним харчуванням

5 Березня 2018 Друкувати цю новину

В Одесі пацієнтів з орфанними захворюваннями безкоштовно забезпечують медикаментами і лікувальним харчуваннямЗ міського бюджету Одеси за муніципальною програмою «Здоров'я» виділяються кошти на забезпечення містян з рідкісними захворюваннями ліками і лікувальним харчуванням

Щорічно в останній день лютого відзначається Міжнародний день рідкісних (орфанних) захворювань. В Одесі пацієнти з орфанними захворюваннями, які вимагають постійного дорогого лікування, безкоштовно забезпечуються життєво важливими медикаментами і лікувальним харчуванням за рахунок міського бюджету в рамках реалізації муніципальної програми «Здоров'я».

У 2018 році в міському бюджеті Одеси передбачено 1 млн. 600 тис. гривень для забезпечення повної потреби хворих на гемофілію дітей життєво необхідними препаратами VІІІ і ІХ факторів згортання крові. Одеса є єдиним містом в Україні, де всі діти з гемофілією безкоштовно забезпечуються факторами коагуляції за рахунок муніципального бюджету.

Діти і дорослі з фенілкетонурією за програмою «Здоров'я» безкоштовно забезпечуються спеціальним лікувальним харчуванням, яке сприяє повноцінному фізичному і психічному розвитку, запобігає розвитку тяжких ускладнень з боку центральної нервової системи. З усіх міст України тільки в Одесі за рахунок коштів муніципального бюджету лікувальним харчуванням у повному обсязі забезпечені не тільки всі діти з фенілкетонурією, але й хворі, чий вік перевищив 18 років. На закупівлю лікувального харчування для пацієнтів з фенілкетонурією в програмі «Здоров'я» на 2018 рік передбачено 3 млн. гривень.

За рахунок муніципального бюджету за програмою «Здоров'я» пацієнти з муковісцидозом безкоштовно і в повному обсязі забезпечуються життєво необхідним ферментним препаратом. Муковісцидоз - це системне спадкове захворювання, при якому згущуються секрети залоз зовнішньої секреції, що призводить до ураження легень і травної системи. Ферментотерапія покращує якість і підвищує тривалість життя хворих на муковісцидоз.

Дітей з ювенільним ревматоїдним артритом за програмою «Здоров'я» безкоштовно забезпечують дорогими біологічними препаратами. На закупівлю медикаментів для цієї групи пацієнтів з міського бюджету Одеси в 2018 році виділено 5 млн. 360 тис. гривень. Біологічна терапія при лікуванні дітей з ювенільним ревматоїдним артритом істотно покращує якість життя і дозволяє досягти клінічної та лабораторної ремісії захворювання.

Офіційний сайт міста Одеса

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук