В Одесі громадянам з інвалідністю надають реабілітаційні послуги

13 Жовтня 2017 Друкувати цю новину

В Одесі громадянам з інвалідністю надають реабілітаційні послугиДепартамент праці та соціальної політики інформує про порядок проходження реабілітації осіб з інвалідністю. Адреси та телефони районних управлінь соцзахисту населення

Протягом останніх років внесено низку новацій до законодавства України в сфері охорони здоров'я, профілактики інвалідності, створення умов для реабілітації осіб з інвалідністю, задоволення їх інтересів, інтеграції в суспільство і професійної діяльності.

Зокрема, з ініціативи Міністерства соціальної політики України внесені зміни від 13.07.2016 року до Порядку надання особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю реабілітаційних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 80, згідно з якою право на надання реабілітаційних послуг мають не тільки діти з інвалідністю, а й діти до двох років, які належать до групи ризику по отриманню інвалідності.

Реабілітаційні послуги надаються особам з інвалідністю відповідно до їх індивідуальної програми реабілітації в реабілітаційних закладах, які мають відповідну ліцензію. Всього в країні налічується понад 150 таких закладів, у тому числі в Одесі та Одеській області - 4. За своєю спрямованістю вони надають медико-соціальні, професійно-трудові, фізкультурно-спортивні послуги. Перелік реабілітаційних закладів розміщений на сайті Міністерства соціальної політики України: www. msp.gov.ua (рубрика: інвалідність / реабілітація осіб з інвалідністю).

Для отримання направлення на проходження реабілітації особам з інвалідністю або їх законним представникам слід звертатися до управління соціального захисту населення за місцем проживання та надати такі документи:

  • заяву про надання реабілітаційних послуг;
  • індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією, лікувально-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю);
  • довідку медико-соціальної експертної комісії, лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю) про встановлення інвалідності;
  • довідку лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей до двох років, що відносяться до групи ризику по отриманню інвалідності) з рекомендаціями на проходження реабілітації в закладі;
  • паспорт або інший документ, що засвідчує особу;
  • документ, що підтверджує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
  • документ про освіту (для одержувачів, які потребують професійної реабілітації);
  • рекомендації Центру зайнятості з результатами наданих профорієнтаційних послуг, у тому числі щодо вибору професії із зазначенням її актуальності на ринку праці (для одержувачів, які потребують професійної реабілітації).

Адреси районних управлінь соціального захисту населення департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради:

• у Суворовському районі: м. Одеса, просп. Добровольського, 120а, тел. 758-57-48;
• у Приморському районі: м. Одеса, вул. Ясна, 6, тел. 722-90-07;
• у Київському районі: м. Одеса, вул. Академіка Філатова, 15а, тел. 32-97-86;
• у Малиновському районі: м. Одеса, вул. Космонавтів, 27/1, тел. 765-12-11.

Також можна звертатися до Центру інтегрованих послуг: м Одеса, вул. Косівська, 2д, конт. тел. 753-14-14.

Офіційний сайт міста Одеса

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.