В області проводиться тренінг з надання паліативної допомоги

29 Травня 2015
Друкувати цю новину
За підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та департаменту охорони здоров’я ОДА у навчально-методичному центрі Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги проводиться тренінг на тему «Основи паліативної допомоги. Сучасні підходи до лікування хронічного больового синдрому».

IMG_3541 (1)

У навчанні беруть участь медичні працівники лікувальних закладів не тільки Івано-Франківська, а й Черкас, Дніпропетровська, Вінниці, Волині, Чернівців та Харкова. Це  лікарі-інтерни, які працюють в хоспісі, в паліативних і хоспісних відділеннях, чи надають паліативну допомогу пацієнтам онкологічних, неврологічних, інфекційних відділень, туберкульозних диспансерів тощо, та представники громадських організацій, волонтери, які планують створити виїзні консультативні бригади з паліативної допомоги.

Тренінг відкрив заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирон Матейко, головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з паліативної та хоспісної допомоги Людмила Андріїшин, головний лікар обласного клінічного центру паліативної допомоги Ірина Слугоцька та капелан ОКЦПД о. Ярослав Рохман.

«Хвороби цивілізації прогресують, зокрема, це хронічні неінфекційні захворювання, які є невиліковні, саме тому потреба в паліативній допомозі існує як у всій Європі так і в Україні», – зазначає головний лікар ОКЦПД Ірина Слугоцька. Вона переконана, що оскільки Прикарпаття є ведучим у цій сфері і в області вже відкрите виїзне консультативне відділення, працює мобільна бригада, home hospis team з мультидисциплінарного надання паліативної допомоги вдома, дитячий хоспіс, курсанти зможуть завдяки даному семінару одержати кваліфіковану інформацію, знання, покращити свої навики та вміння для подальшого застосування їх на практиці.

Івано-Франківська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар