В Києві триває Конференція «Підвищення соціально-економічної спроможності ВПО з інвалідністю в Україні»

21 Грудня 2017 Друкувати цю новину

В Києві в готелі Верховина другий день триває конференція «Підвищення соціально-економічної спроможності ВПО з інвалідністю в Україні» в рамках реалізації в Україні Міжнародного проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації» (ТЕАМ).

Проєкт реалізовувався в Україні протягом 2016-2017 років Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з Українською асоціацією фізичної терапії та UCP Wheels for Humanity (США) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Та був направлений на проведення професійних бізнес-тренінгів та підтримку в працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та членів їх сімей, а також проведення таборів активної реабілітації для осіб з травмою хребта та спинного мозку в 5 областях України: Вінницька, Львівська, Донецька, Дніпропетровська, Харківська та м. Києві.

Участь в конференції взяли понад 100 осіб, серед яких учасники проєкту з 5 пілотних областей, які мали можливість скористатися та скористалися можливостями проєкту (пройшли навчання на різних курсах, взяли участь у  семінарах з відкриття власної справи, знайшли роботу на відкритому ринку праці, відкрити власний ФОП тощо); роботодавці, а також представники органів влади.

Протягом реалізації проєкту НАІУ активно співпрацювала з Центральним апаратом Державної служби зайнятості та з Львівським, Харківським, Вінницьким, Київським, Дніпровським, Маріупольським  міськими центрами зайнятості, Донецькою обласною службою зайнятості, які постійно надавали консультативну, організаційну та методичну допомогу у процесі роботи з роботодавцями, а також при організації заходів проєкту.

Відмітимо позитивний та успішний досвід роботи  з Реабілітаційною установою «Міжрегіональний центр комплексної реабілітації «Донбас» та Державною установою «Центр комплексної реабілітації «Поділля», а також з чисельними учбовими закладами, які  навчали наших учасників різним видам професій, починаючи від водія,  майстра манікюру, продавця  закінчуючи бухгалтер, дизайнер. Проєкт ТЕАМ унікальний тим, що люди з інвалідністю самостійно (або за допомогою офісів проєкту) обирали навчальні курси, а офіси проєкту працювали з роботодавцями щодо  пошуку вакансій.

Важливо, що нас підтримали і обласні відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю у Дніпропетровський, Донецькій та Харківській областях.

Але головним партнером у реалізації проєкту були  роботодавці! Це і ФОП, і малі підприємства і великі холдінги та  компанії  (всього понад 1200).

НАІУ вдячна за співпрацю в організації Таборів активної реабілітації  Всеукраїнській громадській організації «Група активної реабілітації» та унікальному «Західному реабілітаційно-спортивному центру Національного комітету спорту осіб з інвалідністю», на базі якого проходили табори. 159 осіб з травмою хребта та спинного мозку пройшли реабілітацію через табори активної реабілітації.

Реалізація проєкту розпочалась 2 роки тому, в грудні 2015 року. За цей період до офісів проєкту в регіоінах звернулося понад 2000 громадян. 865 кейсів складено на осіб, які висловили бажання працевлаштуватись.

В рамках проєкту проведено:

  • 13 тренінгів для роботодавців щодо працевлаштування людей з інвалідністю, в яких взяли участь 417 представників підприємств різних форм власності та організацій.
  • 13 триденних семінари з відкриття власної справи, в яких взяли участь 300 ВПО з інвалідністю.
  • 8 таборів активної реабілітації для осіб з травмою хребта та спинного мозку на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ, в яких взяли участь 159 осіб.
  • Направлено 292 особи на навчання на курсах підготовки/ перепідготовки кваліфікованих працівників. Загальна сума фінансування – 1,6 млн.грн. (середня вартість навчання 5,5 тис.грн). але головне, що кожний третій після закінчення курсів знайшов роботу!
  • Створено та підтримано 97 робочих місць в рамках проведення Конкурсу міні-грантів для започаткування  та  розвитку власного бізнесу ВПО з інвалідністю, членів їх родин та створення нових робочих місць на підприємствах ГОІ та ФОП. Закуплено обладнання на суму понад 2,2 млн.грн.(23 тис.грн-вартість одного робочого місця).

Під час засідання було підписано меморандум про співпрацю між Національною Асамблею людей з інвалідністю України та Державною службою зайнятості. Метою договору є співпраця, спрямована на розвиток соціального партнерства, забезпечення реалізації державної політики у сфері зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю, покращення діалогу між громадянами, які мають інвалідність та роботодавцями.

Протягом проєкту понад 200 тис. грн. було виділено на придбання інвалідних візків, засобів особистої гігієни, харчування та одягу.

В цьому році НАІУ перерахували близько 40 тис. грн мешканцям Авдіївки за рахунок коштів наданих Посольством Республіки Франція.

Вдячні  всім соціальним партнерам, які брали участь в проєкті. Сподіваюсь на вашу подальшу підтримку!

Про результати проєкту ми ще неодноразово будемо писати на нашому сайті. Слідкуйте за новинами.  Адже проєкт ТЕАМ продовжено, тому ми обов`язково зустрінемось в наступному році!

 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.