В Івано-Франківську пройшла прес-конференція до Всесвітнього дня онкохворої дитини

В Івано-Франківську пройшла прес-конференція до Всесвітнього дня онкохворої дитини
19 Лютого 2015
Друкувати цю новину

139239021515 лютого в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні відбулася прес-конференція до Всесвітнього дня онкохворої дитини за участю директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Романа Мельника, його заступника Зої Ціхонь, головного лікаря ОДКЛ Радислава Котурбаша, провідних онкогематологів області та духовенства.

Як повідомили дитячі онкологи, станом на 1 січня 2015 року на обліку в Івано-Франківській області 94 дитини, які хворі на злоякісні пухлини і 38 дітей з доброякісними пухлинами. За 2014 рік вперше онкозахворювання було виявлено у 21 дитини, що перевищує показники минулих років.

Завідувач відділу онкогематології в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні Алла Іваненко повідомила, що відсоток дітей, які виліковуються від раку, значно вищий зараз, аніж 10-15 років тому. Рак – небезпечне, важке, але в даний час виліковне захворювання. Якщо 30 років тому в Україні виживало до 10% дітей, хворих на рак, то сьогодні – більше половини. Треба тільки вчасно діагностувати захворювання і правильно його лікувати.

«У свою чергу обласний департамент охорони здоров’я за останні два роки збільшив фінансування лікування важкохворих дітей, в тому числі онкохворих, майже в два рази. У 2015 цьому році з обласного бюджету направлено 1 мільйон на обласну дитячу лікарню та стільки ж – в обласний перинатальний центр, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник.

МОЗ України

  Категорія: