Ужгородські батьки провели міжнародне обговорення впливу реформ на раннє втручання

Ужгородські батьки провели міжнародне обговорення впливу реформ на раннє втручання
16 Квітня 2019
Друкувати цю новину

11 квітня 2019 р. у м. Ужгород Закарпатської області ГО батьків дітей та дорослих з інвалідністю «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія» при партнерстві із відділенням раннього втручання (РВ) обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю та дітей осіб з інвалідністю м. Ужгород та КУ «Інклюзивно-ресурсний центр №1» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) спільно провели Круглий стіл «Реалізація сімейно-центрованого підходу у Ранньому втручанні в Закарпатській області».

Під час проведення заходу учасники з числа представників державних установ, громадських організацій, лікарів та батьків, обговорювали питання того, як саме реформування у структурі органів охорони здоров’я та соціального забезпечення вплинуть на кінцевого споживача, зокрема на сім’ї дітей з інвалідністю. Наголошувалось на необхідності залучати ініціативних батьків по всім районам області, які би стали своєрідними провідниками ідеї раннього втручання між спеціалістами та іншими батьками.

«Проблемним і гострим є питання наявності кваліфікованих кадрів, зокрема дитячих психіатрів ( на 300 тис. дітей тільки 7 дитячих психіатрів), відсутність чітких протоколів ведення дітей з інвалідністю та групи ризику», – ділиться, отриманою під час заходу, інформацією одна з учасників та активісток Закарпатської платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні» Тетяна Мелеш. – «Акцент було зроблено на тому, що багато позитивних змін у впровадженні і просуванні ідеї раннього втручання вже відбулося. Спеціалісти медичної, соціальної та освітньої ланки готові дослухатися до батьків, зацікавлені у використанні в своїй практиці розроблених правил спілкування із сім’єю дітей з інвалідністю. Навіть було запропоновано проведення тренінгів для медиків на факультеті післядипломної освіти по тематиці «Повідомлення поганих новин», в які включити шаблони діалогів повідомлення діагнозу батькам дітей з інвалідністю. Всі дуже активно долучались до діалогу і виявляли бажання об’єднуватись заради досягнення спільної мети.»

Запрошені до участі в круглому столі спеціалісти і партнери з-за кордону та активні учасники впровадження раннього втручання в нашій країні – представники Фонду „SOFT Tulip” (Нідерланди) – розповіли про сучасний стан розвитку національної політики РВ в Україні, підтримали ідею розробки інформаційних матеріалів (перелік громадських організацій, повідомлення про діагноз та ін.) для забезпечення ними медичних закладів.

Захід проводився в рамках міні-грантового проєкту «Раннє втручання – шлях в нове життя», що впроваджується ГО батьків дітей та дорослих з інвалідністю «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія»в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні».

  Категорія: