Уряд затвердив Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року

9 Квітня 2021
Друкувати цю новину

Кабінетом Міністрів України  07 квітня 2021 року затверджено Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року. Ратифікувавши Конвенцію ООН Про права осіб з інвалідністю у 2009 році Україна взяла на себе зобов'язання щодо її виконання.

Саме на виконання цього міжнародного документу, якій став частиною національного законодавства України, прийнято та затверджено низку інших стратегічних документів на національному рівні, зокрема і Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року. Враховуючи важливість прийняття цього нормативного акту, Національною Асамблеєю людей з інвалідністю на підготовчому та погоджувальному етапі було проведено глобальну роботу з підготовки проєкту документа, а саме:

  • Проведено Моніторинг реалізації положень Конвенції Про права осіб з інвалідністю за 2019-2020 роки.
  • Підготовлено Звіт громадських об'єднань людей з інвалідністю ,,Включення і рівність,,.
  • Проведено декілька заходів, онлайн обговорень проєкту акта (постатейно) із членами НАІУ, представниками регіональних громадських об'єднань осіб з інвалідністю на платформі ZOOM.
  • Підготовлено та надано ряд пропозицій та зауважень до проекту акту, більшість з яких  враховано.

Сподіваємося, що затверджений законодавчий документ буде реалізовано в повному обсязі як на національному так і на регіональному та місцевому рівнях.

============

Мінсоцполітики. 7 квітня на засіданні Уряд затвердив Національний план дій з реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року, який підготовлено Мінсоцполітики на виконання кроку 411 Плану пріоритетних дій Уряду на 2020 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.09.2020 № 1133-р, та відповідно до Указу Президента України від 08.09.2019 № 837 „Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення державиˮ.

На практиці Національний план дій допоможе скоординувати роботу центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо подальшої імплементації та реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та підвищити ефективність дій щодо захисту і забезпечення повного та рівного користування особами з інвалідністю всіма правами людини та основоположними свободами.

Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року ґрунтується на рекомендаціях, викладених у Стратегії Ради Європи про права осіб з інвалідністю на 2017–2023 роки, щорічній доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, звіті громадських об’єднань людей з інвалідністю ,,Включення і рівність”, підготовленому громадською спілкою ,,Всеукраїнське об’єднання ,,Національна асамблея людей з інвалідністю України” за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

За матеріалами Мінсоцполітики

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар