Уряд України вирішив проблему розмитнення ліків онкохворим дітям, розблокувавши їх поставку до медичних закладів

16 Вересня 2016 Друкувати цю новину

Уряд України вирішив проблему розмитнення ліків онкохворим дітям, розблокувавши їх поставку до медичних закладівУряд України вирішив проблему розмитнення ліків онкохворим дітям, розблокувавши їх поставку до медичних закладів. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час спільного брифінгу ізв.о. Міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун та народним депутатом, Головою Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольгою Богомолець щодо розв’язання ситуації із затримкою ліків для онкохворих дітей у середу.

"У нас є дуже хороша новина: нам вдалося спільно - Міністерство охорони здоров'я, комітет профільний [Верховної Ради України] - розблокувати процес, яким ми займалися три місяці - процес поставки онкохворим дітям необхідних медичних препаратів. Ми можемо сказати, що вже за 3-4 дні ці препарати, які, на превеликий жаль, надзвичайно довго чекають діти, з'являться в медичних закладах і їм буде надана необхідна допомога", - заявив Володимир Гройсман.

Наразі здійснюється розмитнення препаратів, і Уряд докладе усіх зусиль для їх найшвидшої доставки до медичних закладів. Препарати передбачені для онкохворих як дітей, так і дорослих, зазначив ВолодимирГройсман.

Окремо Прем'єр-міністр повідомив, що МОЗ нещодавно вдалося розблокувати питання забезпечення необхідними вакцинами БЦЖ.

Він зауважив, що закупівля ліків була завжди корумпованим процесом, що здійснювалася за завищеними цінами. Голова Уряду наголосив, що завжди на закупівлі медикаментів в Україні "крутили величезні оборудки", і на цих оборудках зароблялися мільярди.

"Завжди ці перешкоди створювалися для того, щоби ці ліки не дійшли тим, хто їх потребує. Зараз ми ці бар'єри знімаємо, - заявив Володимир Гройсман. - Зараз ми вийшли на глобальний ринок придбання і через міжнародні організації закуповуємо дешевше ці ліки за державні кошти, щоби закупити більше і якісніше", - зазначив він.

Прем'єр-міністр зауважив, що "є багато охочих, хто хотіли би своїми діями, блокуванням" повернути старі схеми. "Але цього не відбудеться. Я хочу це абсолютно чітко підтвердити. Ми будемо працювати над тим, щоби закуповувати ліки на глобальному ринку за найнижчою ціною і за найвищою якістю, і вчасно довозити їх тим, хто їх потребує, і будемо робити це спільно - що законодавча влада, що виконавча влада", - підкреслив він.

Урядовий портал

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.