Уряд ініціює посилення соціального захисту дітей-осіб з інвалідністю

30 Жовтня 2012 Друкувати цю новину

24 жовтня 2012 року Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до статті 18 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». 

Представляючи проєкт акта на засіданні Уряду, заступник Міністра соціальної політики Лідія Дроздова поінформувала, що Мінсоцполітики розробило його на виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України.

Як відомо, відповідно до статті 18 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування, виплачується державна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. У разі, коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір державної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром зазначених виплат.

Проте, відповідно до статті 10 Закону «Про державну соціальну допомогу людини з інвалідністюм з дитинства та дітям-людини з інвалідністюм», державна соціальна допомога, яка призначена на дитину-людини з інвалідністю віком до 18 років, виплачується незалежно від одержання на неї інших видів допомоги.

Соціальна державна допомога на дітей-осіб з інвалідністю з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування, вираховується із державної допомоги, передбаченої статтею 18 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Схваленим Урядом законопроєктом передбачається не зменшувати для дітей-осіб з інвалідністю, які знаходяться під опікою чи піклуванням, суму допомоги, яка наразі становить два прожиткові мінімуми, на суму державної соціальної допомоги, що виплачується дітям-людини з інвалідністюм.

Прес-служба Міністерства соціальної політики

Урядовий портал

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.