Українські паралімпійці-зимники повернулися в Україну з 19 медалями

23 Березня 2016

Потужно завершили етап кубку світу з лижних гонок та біатлону, що з з 11 по 21 березня  проходив у фінському Вуокатті,  українські паралімпійці. У доробку національної паралімпійської збірної команди з зимових видів спорту 19 високих нагород (7 – в біатлоні, 12 – в лижних гонках), серед яких 9 золотих, 4 срібних та 6 бронзових  медалей та друге місце у світі.

У два останні дні змагань, 19 та 20 березня, наша команда додала до української скарбнички 7 медалей. Так, 19 березня у лижних гонках класичним стилем на дистанції 20 км (сидячи) та 30 км (стоячи) здобуто 3 високі нагороди: 2 золоті та 1 бронзова медаль.

Яровий Максим та Кононова Олександра стали володарями «золота», Шишкова Оксана разом із гайдом Казаковим Віталієм взяли бронзову медаль.

20 березня  – 4 високі нагороди: 2 срібні та 2 бронзові медалі. Яровий Максим та Кононова Олександра вибороли срібні нагороди, Рептюх Ігор та Прилуцька Ольга (разом із гайдом Бабарем Борисом) стали володарями бронзових медалей.

За підсумками етапів кубку світу Кононова Олександра та Яровий Максим завоювали третє місце у лижних гонках. Як ми повідомляли раніше, у біатлоні у фіналі кубку світу наші спортсмени посіли другу та третю сходинку в світі (Шишкова Оксана – друге місце, Кононова Олександра – третє місце), і це при тому, що національна паралімпійська збірна команда України взяла участь лише у двох із 3-х етапів кубку світу.

Загалом, від команди України найкраще виступила Кононова Олександра, у спортивному доробку котрої – 4 золотих та 1 срібна нагороди.

• Уткін Юрій – 1 бронзова медаль.

У цьому етапі кубку світу взяли участь спортсмени з 14 країн світу, в українській команді – 17 спортсменів та 8 гайдів.

У фіналі кубку світу (за підсумками двох етапів кубку світу, в яких українці взяли участь) національна паралімпійська збірна команда України стала другою у світі, виборовши 46 медалей, серед яких – 17 золотих, 12 срібних та 17 бронзових нагород (нагадаємо, що у попередньому етапі, що проходив у Німеччині, паралімпійці з України взяли 8 золотих, 8 срібних та 11 бронзових медалей, всього – 27 нагород). Кононова Олександра за підсумками двох етапів кубку світу з лижних гонок та біатлону – найкраща від української команди. Вона поклала в скарбничку національної паралімпійської збірної команди України 9 високих нагород, серед яких – 7 золотих та 2 срібні медалі.

Бажаємо нашим паралімпійцям-зимникам набратись сил на рідній землі та…нових яскравих перемог!