Українські пара-стрілки продовжують лідирувати у світовій кульовій стрільбі

17 Квітня 2018

Українські паралімпійці з 20 високими нагородами, 10 з яких – золоті (!) стали першими на щорічному кубкові світу (Гран-прі) Міжнародного паралімпійського комітету з кульової стрільби, що з 08 по 15 квітня 2018 року пройшов у місті Щецин, Польща. Цей кубок став прикінцевим етапом, під час якого спортсмени мали змогу виконати мінімальні кваліфікаційні стандарти (МКС) для можливості участі у чемпіонаті світу 2018 року, який проходитиме в травні цього року в м. Чеонгджу, Південна Корея.

Змагання зібрали близько 100 спортсменів з 23 країн світу. Національна паралімпійська збірна команда у складі 12 спортсменів, виборовши 10 золотих, 7 срібних та 3 бронзових медалі та посівши перше загальнокомандне місце, вкотре підтвердила реноме лідера паралімпійської кульової стрільби. Більша частина українських паралімпійців завершила кубок світу мультимедалістами, причому, 4 з них – з двома золотими нагородами (Стоєв Юрій, Дорошенко Андрій, Щетнік Ірина, Ковальчук Василь).

1

Незважаючи на відсутність багатьох країн спортсменів з числа лідерів паралімпійської кульової стрільби, цей турнір став важливим етапом для нашої команди у підготовці до чемпіонату світу, дозволив отримати змагальну практику, деяким спортсменам виконати мінімальні кваліфікаційні стандарти для участі у чемпіонаті світу, а також перевірити власні сили та технічну, психологічну готовність до головних стартів чемпіонату світу.