Українські онкохворі вимушені лікуватися під парасольками

by Наталія | 27 Березня 2018 11:36

Українські онкохворі вимушені лікуватися під парасольками

Журналістам продемонстрували в яких умовах лікуються хворі на рак у Національному інституті раку (вул.Ломоносова, 33/43). Так,  у відділенні онкогематології, клініки №2 тече стеля у палатах, пліснява та грибок на стінах, у душовій взагалі стеля обвалилася. Працівники відділення звертають увагу на те, що попадання вологості в світильники може призвести до короткого замикання.

Українські онкохворі вимушені лікуватися під парасольками

Валентина Юрчишина, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги особам з інвалідністю і пацієнтам з хронічними лімфопроіферативними захворюваннями» зазначає, що у приміщенні не проводилося жодних ремонтних робіт протягом десяти років.

Покрівля протікає і в палатах, і в душовій,і в туалеті. Пацієнти не можуть в таких умовах проходити лікування, яке потребує стерильності. Ми зверталися до адміністрації інституту – директор сказала, що зверталися в МОЗ, але виділено 300 тис. грн. на ремонт всього інституту, і віддати всю суму на ремонт покрівлі вони не можуть. Також ми зверталися до МОЗ, а вони відправляють до інституту, пояснюючи, що адміністрація не давала заявки, - розповідає про ситуацію Валентина Юрчишина.

А Тетяна Каднікова, завідувач відділенням онкогематологія продемонструвала душову, в якій обвалилася стеля під час танення снігу.

Українські онкохворі вимушені лікуватися під парасольками

Організатори заходу зазначають, що знаходження хворих, які проходять хіміотерапію та мають послаблену імунну систему в таких умовах неприпустимо.

21-річна Любов Кодованюк вже три роки лікується у Національному інституті раку. Дівчина розповіла, що у палатах холодно та цвіль. Крім некомфортних умов пацієнтка поскаржилася на відсутність багатьох ліків і навіть фізрозчину та шприців.

Вечірній Київ

Source URL: https://naiu.org.ua/ukrayinski-onkohvori-vymusheni-likuvatysya-pid-parasolkamy/