Українські власті провели Євро і вибори, заощадивши на хворих

30 Жовтня 2012 Друкувати цю новину

Для психічних хворих немає грошей на ліки. У київських психоневрологічних диспансерах бюджет урізали у півтора раза. Тепер, людини з інвалідністюм, які за законом мають лікуватись безкоштовно, медикаменти доводиться купувати самим. Лікарі кажуть - коштів бракує через вибори та Євро-чемпіонат. Чи так це, з'ясовувала Ольга Чепіль.

Ці вишиті картини - для Віти - цілий світ. Бісер до ниточки, ниточка до бісеру - і так плине її життя. У свої 18, дівчина не має друзів і не виходить з дому. Бісер - єдине, що утримує її увагу.

Лариса Вертай, мама Віти:

- Если вам честно сказать, я даже не знаю, как она выжила.

Частина мозку на томограмі, яку тримає мама, повністю біла. Через патологію у Віти паралізована нога та рука.

- Вот эти препараты, нам нужно по две упаковочки, вот одна стоит 191 гривну. Вторая - 60. А нам нужно по две.

700 гривень щомісяця. Стільки треба, щоб Віта могла жити далі. Вона, як інвалід, за законом має право на безплатні ліки. Їх, виписували у психоневрологічному диспансері. Але зараз це робити перестали, каже мама. Виправдовуються браком грошей.

Лариса Вертай, мама Віти:

- Как мне сказали, это проблема везде. Вот такого финансирования. Почему? Ну не понятно почему.

У диспансері не заперечують - закон порушують. Причому, у всіх 5 таких закладах столиці. Скарги від пацієнтів у головного лікаря лежать стосами. Але безрезультатно. Їм грошей не додали міські урядовці. Бюджет урізали в півтора раза.

Наталія Волжева, головний лікар психоневрологічного диспансеру № 5:

- На 400 хворих - 2000 тисячі гривень. Які тут 700 гривень на одного. Звідки вони взялися? Їх не має. Їх не може бути з цим бюджетом.

Чому цього року грошей на психічних хворих так мало, у міському управлінні охорони здоров'я головному лікарю пояснили так.

Наталія Волжева, головний лікар психоневрологічного диспансеру № 5:

- Дві такі події як Євро-2012 і така подія вибори - вони значно зменшують кількість грошей на медицину.

Ті, хто точно знають відповідь, сидять ось у цих кабінетах. Це чиновники управління охорони здоров'я міста, і профільного міністерства.

Ольга Чепіль, кореспондент:

- Та замість інтерв'ю наживо, відповідальні за ліки понаписували нам ось такі листи. Зокрема Управління охорони здоров'я каже, що "на утримання диспансерів цього року виділило навіть більше ніж у минулому". Хоча, ключовим слово тут саме є "утримання". Збільшились видатки на зарплату, на комунальні послуги, а от про медикаменти тут не сказано нічого.

Ольга Чепіль, Сергій Єрьоменко, Новини, Телеканал "Інтер"

Подробности-ТВ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.