Українські правозахисники створюють рейтинг дотримання приватним бізнесом європейських стандартів прав людини

16 Квітня 2014
Друкувати цю новину

м. Київ, 14 квітня 2014р.

Контактна особа: Богдан Глоба
тел. 044 289 39 88
b.globa@t-o.org.ua

Упродовж квітня українські правозахисники проведуть опитування приватних компаній щодо дотримання ними європейських стандартів прав людини в трудовій сфері. За результатами дослідження буде визначений рейтинг найкращих компаній, які дотримуються антидискримінаційних стандартів, – «Індекс корпоративної рівності-2014».

Метою рейтингу є стимулювання бізнесу прискорити впровадження політики рівності на робочому місці. Адже, виходячи з угоди про асоціацію з Європейським Союзом, Україна зобов’язалась привести у відповідність до європейських стандартів питання протидії дискримінації, в тому числі у сфері праці та зайнятості, що передбачає заборону дискримінації за цілою низкою ознак. Це, в свою чергу, зобов’язує бізнес-структури протягом 4 років запровадити процедури попередження та протидії дискримінації на робочому місці.

«Індекс корпоративної рівності-2014» є одним із заходів антидискримінаційної ініціативи, в рамках якої правозахисні організації домовились про взаємодію для подолання усіх форм дискримінації у сфері працевлаштування та зайнятості за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності, як у публічному, так і в приватному секторах. Організаторами акції стали ВГО «Жіночий консорціум України» (права жінок), ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» (права людей з інвалідністю), ВБО «Точка опори» (права ЛГБТ спільноти), за підтримки корпорації «ЛІГА: ЗАКОН», Міжнародного фонду «Відродженням» та Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

Під час дослідження планується опитати більше 800 найбільших роботодавців України, щодо наявності політики рівності (антидисркимінаційної політики) та проаналізувати якість цих ініціатив. 10 компаній, які мають найефективнішу політику рівності, будуть спеціально відзначені та нагороджені. Дане дослідження проходитиме у співпраці з Європейською бізнес-асоціацією та Американською торгівельною палатою в Україні. Взяти участь в дослідженні можна за цим посиланням.

Польовий етап «Індексу» проводитиметься з 11 по 30 квітня, а на початку червня організатори планують презентувати результати дослідження та рейтинг компаній, які взяли участь в дослідженні.

Ініціатори антидискримінаційної кампанії планують в подальшому тісно співпрацювати з приватним бізнесом, з метою запровадження політики рівності на робочих місцях та дотримання міжнародних стандартів в сфері прав людини. Організатори зокрема відзначили: «Ми віримо, що наші спільні дії та злагоджена позиція допоможе значній кількості працівників не зазнавати дискримінації на робочому місці, а бізнес отримає можливість підвищити прихильність працівників до роботодавців та зміцнення їх позитивного іміджу на всеукраїнському рівні».

  Категорія: