Україні знадобиться досвід США з усиновлення дітей-осіб з інвалідністю – Моцик

Україні знадобиться досвід США з усиновлення дітей-осіб з інвалідністю – Моцик
11 Квітня 2013
Друкувати цю новину

Україні знадобиться досвід США з усиновлення дітей-осіб з інвалідністюУкраїні буде корисним американський досвід з усиновлення дітей з особливими потребами, аби наша країна з часом змогла перейти на національне усиновлення всіх своїх дітей, які залишилися без батьківської опіки.

Про це кореспондентові УКРІНФОРМу сказав посол України в США Олександр Моцик після зустрічі дитячого омбудсмена Юрія Павленка з американськими родинами, які всиновили українських дітей, що відбулася в середу в посольстві України в США.

“Нам треба вчитися всиновлювати дітей із фізичними і розумовими вадами, як це роблять в Америці, з тим, щоб на якомусь етапі ми були впевнені, що можемо в Україні самі усиновити всіх наших дітей”, – підкреслив глава української дипмісії.

Він звернув увагу на те, що одна з американських родин, присутніх на зустрічі, має дев’ятеро дітей, з яких четверо всиновлені в Україні з хворобою Дауна. “Те, що таким діткам створюються найбільш сприятливі умови, наскільки це можливо з цією хворобою, це великий позитив. Нам треба дякувати і Сполученим Штатам загалом, і таким родинам зокрема”, – сказав Моцик.

На нинішньому ж етапі, за його словами, актуальною для диппредставництва є подальша робота по гарантуванню того, щоб Україна мала повну інформацію про місцеперебування та стан усиновлених дітей. Посол акцентував на двох основних завданнях – поліпшенні українського законодавства і підзаконних актів, а також забезпеченні закордонних дипустанов необхідними ресурсами. Зокрема, більш ефективна робота з родинами, де усиновлені діти, потребує збільшення кількості консульських посад та передбачення коштів на відрядження консульських працівників до місць проживання всиновлених дітей.

Відповідаючи на запитання, чи є реальним збільшення ресурсів на даному напрямі з урахуванням зменшення фінансування МЗС України у 2013 році, Моцик зауважив, що гарантувати дотримання прав всиновлених за кордоном українських дітей є важливим завданням не на один день. “Те, що сьогодні можуть бути якісь труднощі, не означає, що вони будуть завтра. Звичайно, я абсолютно переконаний, що буде краще і з бюджетом. І, виходячи з цього, потрібно буде більше ресурсу виділяти і людського, і матеріального на цю важливу роботу. І я впевнений, що саме таким чином все і буде”, – сказав посол. 

  Категорія: