Учбово-реабілітаційний табір для молоді з інвалідністю «Активний туризм та рекреація. Можливості реабілітації». Відгук

by sancho | 15 Серпня 2013 05:25

Учбово-реабілітаційний табір Активний туризм та рекреація

З 16 по 20 липня Національна Асамблея осіб з інвалідністю України спільно з Товариством «Зелений хрест» з м. Львів проводило Учбово-реабілітаційний табір для молоді з інвалідністю «Активний туризм та рекреація. Можливості реабілітації». Учасниками були 30 осіб з усіх коточків України, 20 з яких з інвалідністю 1 і 2 групи різних нозологій, троє членів групи на візках.

Учбово-реабілітаційний табір Активний туризм та рекреація

Нам, шістьом херсонцям, з яких дві мами і двоє дорослих дітей є членам міської громадської організації матерів дітей-осіб з інвалідністю «Серце матері», пощастило взяти участь у цьому заході.

Учбово-реабілітаційний табір Активний туризм та рекреація

За чотири дні відпочинку на Прикарпатті ми сплавились човнами по Дністру на 50 кілометрів, самі займалися таборуванням на природі, ставили намети, допомагаючи один одному, готували їжу на вогнищі, купались в річці, знайомилися з новими друзями і природою своєї Батьківщини. А краса у Дністровському каньйоні була така, що хотілося співати, і ми, веслуючи, співали українських пісень, яких, як виявилося, знаємо багато, попри те що вдома розмовляємо російською. В останній день ми всі ще й получили дарунок – екскурсію на Джуринський водоспад, самий великий рівнинний водоспад України. Такої захоплюючої величі і краси навіть не очікували.

Учбово-реабілітаційний табір Активний туризм та рекреація

Коли нам надіслали запрошення від Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України в цю подорож, ми навіть не вагалися: «Їдьмо!». І хоч це було певним випробуванням для нас, вважаємо, що прийняли цілком правильне рішення. Адже ми ще раз впевнилися, що «хотіти – означає могти», і інвалідність – це не є заборона людині на повноцінне життя і відпочинок, чи то є туризм, чи щось інше, чого прагне людина. А якщо поряд така підтримка, як члени товариства «Зелений хрест» , то досягти можна багато.

Цей захід приніс нам радість і додав ще частину впевненості у своїх можливостях. Це справжня інтеграція людей з інвалідністю в суспільство в дії.

Асамблея, так тримати!

Ірина Фоменко,
учасниця сплаву за дорученням херсонської групи.

Source URL: https://naiu.org.ua/uchbovo-reabilitatsijnij-tabir-dlya-molodi-z-invalidnistyu-aktivnij-turizm-ta-rekreatsiya-mozhlivosti-reabilitatsiji-vidguk/