Учасникам АТО буде легше працевлаштуватися

11 Липня 2016 Друкувати цю новину

Учасникам АТО буде легше працевлаштуватисяВерховна Рада у четвер, 7 липня, прийняла закон, яким віднесла учасників бойових дій у зоні АТО до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. За проект закону 2095а-д проголосували 235 депутатів.

Відповідно до прийнятого закону, до категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, тепер належать військовослужбовці, а також особи, які перебували в добровольчих формуваннях і брали участь в бойових діях в зоні АТО.

Однак запропоновані зміни стосуються лише осіб, які зареєстровані в державній службі зайнятості та перебувають на обліку як безробітні

Таким чином, закон «Про зайнятість населення» доповнюється нормою, за якою учасники бойових дій в зоні АТО, які перебувають на обліку у центрах зайнятості, відносяться до квоти з обов'язкового працевлаштування на підприємствах.

"Реалізація запропонованого законопроекту створить сприятливі умови для працевлаштування учасників бойових дій, а також стимулюватиме діяльність роботодавців, спрямовану на збереження діючих та створення нових робочих місць для працевлаштування безробітних громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці", – йдеться у законопроекті.

Роботодавцю, який працевлаштує за направленням служби зайнятості учасників АТО на два роки, щомісяця компенсуватимуться витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування за робітника

Ці поправки наберуть чинності через один місяць після оприлюднення.

Верховна Рада України постановляє:

І. Частину першу статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, № 24, ст.243) доповнити пунктом 8 такого змісту:

“8) учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Закон України "Про зайнятість населення"

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук