Учасники антитерористичної операції матимуть спрощений доступ до засобів реабілітації

Учасники антитерористичної операції матимуть спрощений доступ до засобів реабілітації
28 Липня 2014
Друкувати цю новину

Учасники антитерористичної операції матимуть спрощений доступ до засобів реабілітаціїОсоби, постраждалі в регіонах проведення антитерористичної операції, зможуть отримувати доступ до засобів реабілітації, наприклад, протезів, без встановлення їм інвалідності. Про це заявив заступник Міністра фінансів Володимир Матвійчук.

Так, 23 липня на підпис Президенту України було направлено проєкт Закону про внесення змін до статті 4 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» щодо забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації учасників антитерористичної операції, які постраждали під час її проведення (реєстр. № 4331а).

«Я був у Харківському госпіталі і бачив там молодих хлопців зі страшними травмами. Необхідно, щоб протезування проводилося там же, щоб не чекати, поки хтось визнає його (учасника АТО) інвалідом. Це буде вирішуватися на місцях. Відповідні комісії закладів охорони здоров’я прийматимуть такі рішення, і ми будемо забезпечувати їх відповідними засобами реабілітації», – пояснив Володимир Матвійчук.

Зазначений проєкт Закону дозволить забезпечувати постраждалих учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації, послугами медичної реабілітації, санаторно-курортним оздоровленням на підставі медичних висновків лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичних закладів чи медичних рішень військово-лікарських комісій незалежно від встановлення їм інвалідності.

Урядовий портал

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: