У Житомирському міському палаці культури 4 дні транслюватимуть фільми про людей з інвалідністю

У Житомирському міському палаці культури 4 дні транслюватимуть фільми про людей з інвалідністю
23 Серпня 2017
Друкувати цю новину

У Житомирі стартував фестиваль кіно про людей з інвалідністю та соціальну інклюзію. Кінофест організували італійці –  громадська організація «ІСКОС» спільно із міським центром соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, університетом Франка і департаментом праці та соціального захисту населення. Упродовж чотирьох днів, з 21 по 24 серпня, у житомирському палаці культури транслюватимуться кінострічки, в яких розповідатиметься про цінність людей з інвалідністю, їхню роль у суспільстві та запровадження інклюзивної освіти.

«Деякі фільми несуть історичний характер. Показують шлях, як проходив інклюзивний процес із 18 століття і до сьогодні. Також в цих стрічках хотіли показати, що інклюзивний процес не є одночасним, це не є якесь чудо, це велика праця. Деякі стрічки якраз і показують ті складності в житті, які переживають люди з інвалідністю. Наша мета – показати те, що є водночас видиме і невидиме, але є серед нас», – каже професор Пармського університету Дімітріс Аргіропоулос.

Італійський професор зауважує: у Житомирі помітно переймаються долею людей з інвалідністю. Каже: доказ тому – місцеві реабілітаційні центри та школи, в яких особливі діти вже навчаються за спеціальними методиками.

«Україна не повинна копіювати модель будь-якої іншої країни, а має знаходити свій шлях для впровадження інклюзії. В європейському суспільстві задекларована позиція – полюби свого ближнього, і вона набуває реальної сили. Школи, які ми відвідували в Житомирі, показали гарні результати експерементувань в області інклюзивної освіти», – ділиться професор Пармського університету Дімітріс Аргіропоулос.

Тішиться міжнародною співпрацею і директор департаменту праці та соціального захисту населення міськради Вікторія Краснопір.

«Люди приїздять з Європи і звертають увагу на наших людей з інвалідністю, на дітей з інвалідністю, надають фахові поради і вчать, як це в них, і дивляться, як це у нас. Оглядають нашу реабілітаційну базу, спілкуються із реабілітологами, допомагають їм застосувати якісні новітні методики соціальної реабілітації. У них якраз є напрацювання по сенсорній реабілітації. Дивилися, як робимо це ми і радили, як краще», – каже Вікторія Краснопір.

Організатори особливого кінофесту разом із професорами Пармського університету після перегляду фільмів запрошують глядачів до дискусій.

У програмі фестивалю:

  • 16.00 год.  21 серпня  – «Дикий хлопчик»  (режисер Франкос Трюфо);
  • 16.00 год. 22 серпня – «Та, яка здійснила чудо» (режисер Артур Пенн);
  • 16.00 год. 23 серпня – «Темпл Грандін» (режисер  Мік Джексон);
  • 11.00 год. 24 серпня – «Море всередині» (режисер Алехандро Аменабар).

Житомир.info

  Категорія: