У Житомирському апеляційному суді проведено семінар-тренінг «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку»

4 Березня 2019 Друкувати цю новину

01 березня 2019 року у Житомирському апеляційному суді відбулось чергове виїзне засідання робочої групи із питань забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

До складу робочої групи входять представники органів судової влади, асоціації адвокатів України та громадських організацій, які мають на меті поліпшення становища осіб з інвалідністю в Україні, сприяння захисту їх конституційних прав, підвищенню їх ролі і соціального статусу в суспільстві.

Очільник цього суду в котре наголосив, що судова інституція стоїть на захисті прав людей та дотримання принципів верховенства права. У свої діяльності робоча група продовжує просвітницьку роботу у забезпеченні доступу до правосуддя.

Також для суддів та працівників Житомирського апеляційного суду, суддів та працівників місцевих судів міста Житомира й Житомирської області був проведений семінар-тренінг  «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку».  Організаторами цього заходу виступили Всеукраїнська громадська організація осіб з інвалідністю «Правозахисна спілка осіб з інвалідністю», громадська організація «Інститут судового менеджменту» та Всеукраїнське громадське об’єднання  «Національна асамблея людей з інвалідністю України».

Тренерами  семінару виступили – Наталія Чумак, яка є головою Правління ГО «Інститут судового менеджменту» та Олег Полозюк, представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Під час семінару були висвітлені та обговорені наступні питання:

- забезпечення транспортної, архітектурної та інформаційної доступності суду;

- подолання інституційних, фізичних, інформаційних ментальних та інші бар’єрів;

- основні шляхи побудови інклюзивного суду;

- створення в суді сприятливих умов для мало мобільних груп населення;

- ознайомлення з навичками етичної поведінки з особами, які мають особливі потреби тощо.

Зустріч в стінах Житомирського апеляційного суду була продуктивною та окреслила подальші плани з метою подолання бар’єрного доступу до суду.

Слід відзначити, що роботи в даному напрямку багато, проте головне - це передусім бажання судів працювати у напрямку удосконалення умов безперешкодного доступу до правосуддя.

Таке прагнення судова система безперечно має і тому сьогоднішній семінар лише черговий крок до створення максимально зручних та комфортних умов перебування маломобільних груп населення в судових установах не лише міста Житомира, а і всієї України.

Проведення семінарів з питань забезпечення безбар’єрного доступу до судових установ маломобільних груп населення, етики спілкування з людьми з інвалідністю, їх правового статусу тощо - є частиною реалізації Програми із забезпечення безбар’єрного доступу до правосуддя для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.