У запорізькому центрі зайнятості розповіли про особливості дистанційної роботи

У запорізькому центрі зайнятості розповіли про особливості дистанційної роботи
21 Жовтня 2021
Друкувати цю новину

Під час карантину роботодавці все більше стали використовувати форму дистанційної (віддаленої) роботи. Поширення коронавірусної хвороби змусило посадовців ужити заходів щодо вдосконалення законодавства в цій сфері. Так, у 2020 році з’явилась стаття 60 Кодексу законів про працю України, яка визначає особливості дистанційної та надомної роботи.

Центр зайнятості нагадує про ключові особливості роботи поза межами приміщення роботодавця.

1. Обов’язковість укладення трудового договору про надомну (дистанційну) роботу в письмовій формі.

Трудовий договір укладається як правило у письмовій формі. Додержання письмової форми є обов’язковим при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу (пункт 6-1 частини 1 статті 24 КЗпП).

2. Рівність надомних (дистанційних) працівників з працівниками, що виконують роботу в приміщенні роботодавця.

3. Особливості обліку робочого часу надомних (дистанційних) працівників.

При дистанційній (надомній) роботі працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не передбачено у трудовому договорі.

4. Компенсація деяких витрат надомним (дистанційним) працівникам.

Працівники можуть виконувати роботу на своєму власному обладнанні. При цьому слід пам’ятати про зміст статті 125 КЗпП. Працівники, які використовують свої інструменти для потреб підприємства, установи, організації, мають право на одержання компенсації за їх зношування (амортизацію).

5. Переважне право окремих категорій осіб виконувати роботу вдома.

Переважне право на укладення трудового договору про роботу вдома надається:

  • жінкам, які мають дітей віком до 15 років;
  • людини з інвалідністюм і пенсіонерам (незалежно від виду призначеної пенсії);
  • особам, які досягли пенсійного віку, але не одержують пенсію;
  • особам зі зниженою працездатністю, яким у встановленому порядку рекомендована праця в надомних умовах;
  • особам, які здійснюють догляд за людини з інвалідністюми або тривало хворіючими членами сім’ї, які за станом здоров’я потребують догляду;
  • особам, зайнятим у роботах з сезонним характером виробництва (у міжсезонний період), а також тим, які навчаються в очних навчальних закладах;
  • особам, які з об’єктивних причин не можуть бути зайняті безпосередньо на виробництві в цій місцевості (наприклад, в районах і місцевостях, що мають вільні трудові ресурси).

За бажанням жінки або іншої особи, яка фактично доглядає за дитиною до 3 років, у період їх перебування у відпустці по догляду за дитиною, вони можуть працювати вдома (ч. 8 ст. 179 КЗпП). Особам з інвалідністю, які не мають змоги працювати на підприємствах, в установах, організаціях, державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні з умовою можливості виконання роботи вдома (ч. 4 ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»).

Детальну інформацію про послуги служби зайнятості можна отримати за номерами «гарячої лінії» Запорізького міського центру зайнятості : (061) 284-99-87, (061) 284-93-41, (061) 284-90-44.

Джерело https://mig.com.ua/u-zaporizkomu-centri-zajnjatosti-rozpovili-pro-osoblivosti-distancijnoi-roboti/

  Категорія: