У Верховній Раді відбулася зустріч членів Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з ветеранами України

30 Вересня 2015 Друкувати цю новину

24 вересня, напередодні відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана, відбулася зустріч членів Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з ветеранами України. На зустріч прибули представники 25 обласних громадських організацій ветеранів та міста Києва.

Були обговорені найбільш актуальні питання, які турбують ветеранів: зокрема, доступне лікування та соціальне забезпечення ліками; збільшення денної норми на утримання хворих у ветеранських госпіталях; забезпечення ветеранських громадських організацій приміщеннями для здійснення їх статутної діяльності; збереження пільг на проїзд та оплату житлово-комунальних послуг.

Як зазначив Голова ради Організації ветеранів України Петро Цибенко, 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

За його словами, під впливом резолюції ООН була створена система соціального захисту в Україні, а законодавча база є однією з найдосконаліших у світі. Петро Цибенко також зазначив, що з середини 2015 року в Україні почав покращуватися соціальний захист ветеранів, що має позитивні наслідки. Зокрема, скасовано оподаткування пенсій осіб з інвалідністю війни та деяких інших категорій осіб, підвищено розмір мінімальної пенсії.

Голова Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю Олександр Третьяков відзначив, що вирішення більшості порушених питань залежить від економічного зростання та деескалації воєнного конфлікту на сході держави. Разом з тим висловив впевненість, що Україна вийде з економічної кризи найближчим часом.

Учасники зустрічі також обговорили питання посилення соціального захисту ветеранів

Член Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Наталія Королевська, зокрема, зазначила, що пільги, які отримують ветерани - це компенсація за їхній внесок у розвиток нашої держави. Вона побажала ветеранам мирного неба, здоров'я та віри, а також підкреслила, що однією з цінностей є передача ветеранами досвіду та збереження його нащадками.

Верховна Рада України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук