У Трускавці створюється дейзі-бібліотека для незрячих

4 Серпня 2015
Друкувати цю новину

dejzi-bookТрускавецькі бібліотеки давно вийшли за рамки стереотипу, що це запилене сховище книг. Трускавчани вже неодноразово мали можливість чути і приймати участь у багатьох проєктах та заходах, що організовуються бібліотекарями, як в самих приміщеннях, так і за межами бібліотек. І всі ці заходи завжди мають актуальну соціально-інформаційну спрямованість.

Як ми вже колись інформували, 29 січня 2015 р. в Трускавецькій центральній бібліотеці відбувся навчальний семінар в рамках міжнародного шведсько-українського проєкту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору», який провела Оксана Потимко – виконавчий директор Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка осіб з інвалідністю» і є керівником даного проєкту, Михайло Петрів – керівник ресурсного центру для допомоги незрячим дітям, Марта Сидоряк – консультант по ресурсним технологіям. Бібліотекарі пройшли навчання, тренінг та майстер-клас, як користуватися програмою та записувати тексти в форматі дейзі і взялися до роботи.

Тож за цей час надзвичайної клопіткої та напруженої роботи бібліотекарі Трускавця, в форматі дейзі, озвучили та записали 6 книг:

 • Франц Кафка, «Перевтілення» – бібліотекар І категорії ЦБ Галина Грицило;
 • Піно Пілігрімо, «300 оповідок для душі» – провідний бібліограф Ярослава Волчанська;
 • О'Генрі, «Вождь червоношкірих» – завідувач відділу обслуговування ЦБ Діана Боднарчук;
 • Мирослав Дочинець, «Руки і душа та інші невигадані жіночі історії» – провідний методист Ірина Вахнич;
 • Бруно Ферреро, «Таємниця червоних рибок» – завідувач бібліотеки-філії №1 Наталія Марковецька;
 • Ірен Роздобудько, «Арсен» – бібліотекар І категорії обслуговування юнацтва Наталія Іваночко;

Сьому книгу (Ніна Фіалко, «Ріка життя») бібліотекар ЦБ Цимбаляк Ірина ще записує.

В рамках цього некомерційного проєкту, який покликаний змінити ставлення суспільства до незрячих людей, буде заснована перша в Україні дейзі-бібліотека, і бібліотекарі Трускавецької МЦБС зробили свій посильний вклад в цю благородну справу.

Віра Савка, директор Трускавецької МЦБС

Трускавецький вісник

  Категорія:
 1. ніна
  29 Серпня, 09:16 #1 ніна

  Дякую, що пропонуєте і мої книги. Ваших слухачів я розумію, як ніхто. Я одна з таких, тільки з іншою вадою. Не треба втрачати надії, бо забираючи в людини одне, Бог наділяє її чимось іншим хорошим. Треба лише його відчути…

  Reply to this comment

Додати коментар